Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در مراسم درگذشت هاله سحابی،

«تیراندازی هوایی برای متفرق کردن معترضان در تهران»

2011 June 05

خبر / رادیو کوچه

به گزارش برخی رسانه‌های خارجی به نقل از شاهدان عینی، روز شنبه، ماموران امنیتی در تهران برای متفرق کردن صدها تن از معترضان به مرگ هاله سحابی، از اعضای گروه مادران صلح به تیراندازی هوایی پرداخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، معترضان در سکوت کوشش می‌کردند که در مقابل حسینیه ارشاد در خیابان شریعتی تجمع کنند.

برخی دیگر از شاهدان عینی هم اظهار داشته که در خیابان‌های منتهی به این حسینیه جو امنیتی برقرار شده و تعدادی از ماموران پلیس در آن مستقر شده‌اند.

به گفته این شاهدان، ماموران امنیتی برای متفرق کردن معترضان از باتوم هم استفاده کرده‌اند.

به گفته آن‌ها، حدود ۱۵ نفر از این معترضان بازداشت شده‌اند.

به گزارش کلمه، کسانی که در ساعات اولیه مراسم قصد ورود به حسینیه ارشاد را داشتند «به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گرفتند و حتا ماموران چادر از سر چند زن کشیدند.»

بنا بر این گزارش اطراف حسینه ارشاد به تسخیر پلیس و نیروی موسوم به لباس شخصی‌ها در آمده و رفت و آمد از این منطقه برای عابران پیاده مشکل شده بود.

خانم سحابی که ۵۴ سال داشت، روز چهارشنبه ۱۱ خرداد در جریان حمله ماموران امنیتی و لباس شخصی به تشییع جنازه پدرش، عزت‌اله سحابی در لواسان درگذشت.

حسینیه ارشاد در سال‌های پیش از انقلاب اسلامی در ایران محل سخنرانی های علی شریعتی، نواندیش مسلمان بود و در سال های پس از انقلاب هم در موارد متعدد مراسم مربوط به اعضای نهضت آزادی یا چهره های ملی – مذهبی در آن برگزار می شد.

بیشتر بخوانید:

«فراخوان بزرگ‌داشت هاله سحابی در مقابل حسینیه ارشاد»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,