Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
با تیراندازی مستقیم نیروهای امنیتی،

«شش کشته در مراسم تشییع جان‌باختگان سوریه»

2011 June 05

خبر / رادیو کوچه

در ادامه اعتراض‌های ضددولتی در سوریه که برای تشییع پیکر کشته‌شدگان روز جمعه و برای بزرگ‌داشت حمزه الخطیب نوجوان سیزده ساله برگزار شد، روز شنبه نیز نیروهای امنیتی این کشور با شلیک به سوی تظاهرکنندگان در یکی از شهرهای شمالی این سوریه دست‌کم شش تن از آن‌ها را کشته‌اند.

به گزارش آسوشییتدپرس، کمیته هماهنگی محلی، که تظاهرات ضد‌دولتی در سوریه را سازماندهی می‌کند، روز شنبه اعلام کرد، دست‌کم شش نفر دیگر در جریان شلیک نیروهای امنیتی به سوی تظاهرکنندگان در شهر «جسرالشغور»، واقع در شمال سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس این گزارش این شهر از زمان آغاز اعتراض‌های ضد‌حکومتی در سوریه از میانه ماه مارس تاکنون بارها صحنه اعتراض‌ها به حکومت بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، بوده است.

همچنین بر اساس اعلام فعالان سوری، تانک‌های ارتش این کشور روز شنبه راهی شهر مرکزی حماه شده‌اند، که روز جمعه نیروهای دولتی با شلیک به تظاهرکنندگان در این شهر بیش از شصت نفر را کشته بودند.

به طوری که برخی منابع خبری از روز جمعه به عنوان «یکی از خونین‌ترین روزها» در یازده هفته‌ای که از زمان آغاز اعتراضات به حکومت بشار اسد می‌گذرد، یاد کرده‌اند.

از سوی دیگر در حالی که با ادامه اعتراض‌ها در سوریه، نیروهای امنیتی در این کشور هم‌چنان به سرکوب و کشتار تظاهرکنندگان ادامه می‌دهند، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به قطع اینترنت توسط حکومت سوریه «عمیقن» ابراز نگرانی کرده است.

به گفته شاهدان در روز جمعه و همزمان با شدت گرفتن اعتراض‌ها در سوریه شبکه اینترنتی در دمشق و چند شهر دیگر قطع شده بود و یک شرکت آمریکایی نیز اعلام کرده است، ارتباط حدود دو سوم شبکه‌های سوری با شبکه جهانی اینترنت قطع شده است.

بیشتر بخوانید:

«کشتار بدون هشدار در جمعه کودکان آزاد سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,