Saturday, 18 July 2015
14 June 2021
ایران رویان برگزار می‌کند،

«‌فراخوانی با نام فراموش نخواهیم کرد»

2011 June 07

آنجلا نوبهار

ایران رویان یک موسسه غیرانتفاعی بدون وابستگی سیاسی یا مذهبی در ایالت ویرجینیا است که در ماه سپتامبر ۲۰۱۰ تاسیس شده است. هدف این موسسه پیش‌برد وضعیت حقوقی، اجتماعی و سیاسی زنان و دختران ایران است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

به منظور هم‌بستگی با زنان ایرانی؛ بنیاد غیر‌انتفاعی ایران رویان، در روز ۱۲ ماه ژوئن ۲۰۱۱ و هم‌زمان با پنجمین سال‌روز این حرکت پیش‌گام، فراخوان حمایتی خود را با نام «‌فراموش نخواهیم کرد» برگزار می‌کند. این فراخوان که تلاشی مشترک با سازمان عفو بین‌الملل و مرکز اسناد حقوق بشر ایران است با هدف جلب توجه به وضعیت‌ زنان برجسته ایرانی در بند صورت خواهد گرفت. امروز بسیاری از برجسته‌ترین زنان ایرانی نه بر سر کار خود حاضرند و نه در خانه‌هایشان امکان مشارکت در توسعه ظرفیت‌های بالنده خود و خانواده یا حتا جامعه و کشورشان را دارند.

این زنان را می‌توانید در پشت میله‌های زندان بیابید، جایی که از ابتدایی‌ترین حقوق اولیه انسانی خود نیز محروم شده‌اند‌. دولت ایران خواهان آن است که حافظه آگاه و وجدان های بیدار جهان آن‌ها را به فراموشی بسپارد اما ما فراموش نخواهیم کرد.این زنان در حبس‌اند؛ چون رویای برابری، عدالت و زندگی بهتر را برای مردم ایران در سر می‌پروراندند و در راه رسیدن به آن تلاشی خستگی‌ناپذیر را پیشه کرده بودند. آن‌ها در این راه آزادی‌شان را فدا کردند. این زنان دانش‌جو، آموزگار، حقوق‌دان، پزشک، روزنامه‌نگار و فعال اجتماعی‌اند. این زنان مادر، همسر، دختر یا خواهر ما هستند و هرگز به فراموشی سپرده نخواهند شد.

برای رساندن صدای این بزرگ زنان به گوش جهانیان به ما بپیوندید تا قدمی در راه احقاق حقوق زنان دربند برداریم. این مسابقه در ساعت‌ 8:30 دقیقه روز یک‌شنبه‌ ۱۲ ژوئن ۲۰۱۱ برگزار خواهد شد. ‌این مراسم برنامه‌های دیگری از جمله اجرای موسیقی «آزاد باش» توسط  تارا الیس و رها لوئیس و قرائت نامه حمایت مایک کرک-سناتور ایالت ایلنوی آمریکا را شامل خواهد شد.

برای اطلاعات بیش‌تر این‌جا کلیک کنید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,