Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
وزیر داخله افغانستان

«امکان شکست طالبان وجود دارد»

2009 November 24

وزیر داخله  افغانستان مبارزه با شبه نظامیان طالبان و از بین بردن فساد را برای دولت، امری شدنی و ممکن دانست.
«حنیف اتمر» در گفتگو با با کریستین امان پور خبرنگار شبکه خبری سی ان ان از توانایی کابل برای شکست دادن طالبان و مبارزه با فساد خبر داد.
وی با اشاره به آغاز دور دوم ریاست جمهوریحامد کرزی گفت: «ما باید تفاوت‌های این دولت با دولت پیشین را نشان داده و به سرعت درصدد یافتن راه حل مشکلات باشیم»
به گزارش خبرگزاری صدای افغان اتمر با اشاره به اینکه  اوضاع امنیتی افغانستان در حال حاضر در برخی ولایتها بهبود یافته و در برخی دیگر بد تر شده است، اطمینان داد که شبه نظامیان طالبان شکست خواهند خورد  و دولت کابل   می تواند با اخذ تصیمیات درست این امر را نشان دهد.
اتمر با ناامید کننده خواندن انتقادهای غرب از کابل خاطرنشان کرد: «ما بخشی از این انتقادها را قبول داریم، با این حال مسائلی نیز هست که دوستان بین المللی ما باید بر عهده بگیرند و انتقاد تنها در این موارد کافی نیست.»

وی هم‌چنین ابراز امیدواری کرد که دولت «باراک اوباما» هر چه زودتر درباره اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان تصمیم گیری کند. طبق درخواست فرمانده نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان، ناتو برای مقابله با طالبان به 40 هزار نیروی نظامی دیگر نیاز دارد.

وزیر داخله کشورمان در ادامه گفتگو  تاکید کرد که کرزی قول داده است در طول پنج سال ریاست جمهوری خود با فساد مبارزه کند و در این راستا دستور تشکیل یک دادگاه ویژه مبارزه با فساد را نیز صادر کرده است.
اتمر همچنین ادعای اشرف  غنی احمد زی را درمورد اینکه دولت را ماشین چپاول توصیف کرده بود که پول‌های نقد را می‌بلعند را به شدت رد کرد.
اشرف غنی  با وجود اینکه حنیف اتمر فرد شایسته‌ای است اما وزارت تحت امر وی فاسدترین وزارت کشور هست چون فساد در بین نیروهای پلیس به شدت افزایش یافته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: