Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
به دست آستان قدس رضوی صورت گرفت،

«پاک‌شدن بلندترین نقاشی دیواری ایران»

2011 June 08

خبر / رادیو کوچه

اداره املاک و اراضی آستان قدس رضوی روز دوشنبه یک نقاشی دیواری در شهر مشهد با موضوع شاه‌نامه فردوسی را که بلندترین نقاشی دیواری در ایران به شمار می‌رفت به طور کامل پاک کرده است.

به گزارش مهر، نقاشی دیواری میدان فردوسی مشهد «شبانه» (شام‌گاه دوشنبه) به طور کامل از سوی اداره املاک و اراضی آستان قدس رضوی پاک شده است.

بر اساس عکس‌های منتشر شده در رسانه‌های داخلی ایران، پس از محو کامل این اثر بر روی این دیوار نوشته شده است که «ملک مزبور موقوفه امام رضاست.»

طول این اثر هنری پنج‌هزار متر مربع بوده است، با این‌حال هادی مظفری، مدیر هنری شهرداری مشهد، می‌گوید نقاشی دیواری شاه‌نامه دو هزار و ۲۰۰ متر مربع و بلندترین نقاشی دیواری در سطح کشور بوده است.

آقای مظفری روز سه‌شنبه ضمن ابراز تاسف شدید از محو این اثر تاکید کرد که برای خلق این نقاشی که حاصل کار یک‌ساله یک تیم هنری از هنرمندان شهر مشهد بود، بیش از ۴۵ میلیون تومان بودجه صرف شده بود.

به گفته آقای مظفری، این نقاشی دیواری روایتی بود از نبردهای حماسی فردوسی و بر روحیه یکتاپرستی و سلحشوری ایرانیان تاکید داشت.

در حال حاضر، «بنیاد فردوسی»، که یک مرکز غیردولتی و مردم‌نهاد است از جمله مراکزی است که در زمینه بزرگ‌داشت فردوسی در استان‌های مختلف اقداماتی را انجام می‌دهد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,