Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
در آستانه 22 خرداد،

«صدور احکام انضباطی برای دانش‌جویان دانش‌گاه بابل»

2011 June 09

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزار‌ش‌های منتشر شده در رسانه‌های منسوب به اصلاح‌طلبان، در آستانه 22 خرداد، سال‌روز انتخابات مناقشه‌برانگیز ریاست جمهوری ایران، برای برخی از دانش‌جویان دانش‌گاه صنعتی نوشیروانی احکام قضایی و انضباطی صادر شده است.

به گزارش دانشجونیوز، پس از این‌که «سینا مهدی‌نیا» دانش‌جوی این دانش‌گاه در حکم اولیه صادر شده توسط دادگاه انقلاب بابل به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی عاشورای 88 در بابل به 6 ماه حبس تعزیری محکوم شد، کمیته انضباطی این دانش‌گاه نیز احکام تعلیق از تحصیل را برای دانش‌جویان این دانش‌گاه صادر کرد.

بر اساس این گزارش، احکام صادر شده بدین شرح است:

حسام‌الدین باقری (دبیر سیاسی سابق انجمن اسلامی): یک ترم تعلیق با احتساب سنوات

محمد علمی (دبیر اجرایی سابق انجمن اسلامی): یک ترم تعلیق با احتساب سنوات

محمد عسگری (عضو سابق شورای عمومی انجمن اسلامی): توبیخ کتبی با درج در پرونده که با توجه به این حکم، حکم یک ترم تعلیق با احتساب سنوات این دانش‌جو که از سال گذشته معلق شده بود اجرا شد.

سید مصطفی ارمغان (عضو سابق شورای عمومی انجمن اسلامی): یک ترم تعلیق با احتساب سنوات که این حکم تا پایان فارغ التحصیلی معلق می‌شود.

مجتبی تقوایی (دبیر سابق کانون کتاب و اندیشه): یک ترم تعلیق با احتساب سنوات که این حکم تا پایان فارغ‌التحصیلی معلق می‌شود.

حسام باقری و محمد علمی دانش‌جویان ورودی 86، پیش از این نیز توسط کمیته انضباطی دانش‌گاه به دو ترم تعلیق محکوم شده بودند هم‌چنین محمد عسگری در آستانه فارغ‌التحصیلی بود که با توجه به حکم صادر شده فارغ‌التحصیلی این دانش‌جو به تعویق می‌افتد.

این گزارش می‌افزاید، اتهامات این دانش‌جویان موارد مختلف از جمله «شرکت در مراسم تولد ضیا‌ نبوی در رستوران»، «شرکت در تجمع اعتراضی 25 بهمن»، «شعارنویسی در دانش‌گاه»، «جمع آوری امضا‌ برای ضیا‌ نبوی» و «نامه به رییس قوه قضاییه»، «شرکت در تجمعات غیرقانونی در دانش‌گاه طی سالیان اخیر»، «جلسه در چمن دانش‌گاه»، «ارتباط با دانش‌جویان جدیدالورود» بوده است.

 

درحالی‌که احضار و احکام اولیه دانش‌جویان در اسفند 89 و پس از تجمعات دانش‌جویان و معترضان بابل در روزهای 25 بهمن و اول اسفند 89 صادر شده است اما کمیته انضباطی احکام نهایی را در زمان تعطیلات دانش‌گاه و چند روز مانده به سال‌روز انتخابات صادر کرده است.

گفتنی است در حاشیه تجمعات اعتراضی 25 بهمن و اول اسفند 89 در بابل پنج دانش‌جوی دانش‌گاه نوشیروانی به نام‌های محسن برزگر، حسین ضامن‌ضرابی، ایمان صدیقی، علی یزدان‌پناه و سارا باقری بازداشت شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,