Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
موافقت با ارایه میلیون‌ها دلار کمک به انقلابیون،

«پایان نشست گروه تماس در امارات با تاکید بر آغاز مرحله پس از قذافی در لیبی»

2011 June 10

خبر/ رادیو کوچه

گروه تماس بین‌الملل در باره لیبی روز پنج‌شنبه در پایان نشست خود در ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی‌، حمایت خود از قیام مردمی لیبی که شورای ملی موقت نماینده آن است اعلام کرد.
به گزارش العربیه، شیخ عبد‌اله بن‌زاید وزیر امور خارجه امارات در پایان نشست ابوظبی گفت: «ما به هم‌راه دیگر دوستان لیبی به منظور فراهم کردن آینده‌ای بهتر برای مردم این کشور تلاش می‌کنیم. امیدواریم ملت لیبی بتواند متحد شود و به‌طور یک‌پارچه در اسرع وقت زمینه مرحله پس از قذافی را فراهم کند.»
فرانکو فراتینی وزیر امور خارجه ایتالیا گفته بود که مرحله پس از قذافی در لیبی آغاز شده و کشورش کمکی در حدود 300 تا 400 میلیون دلار به انقلابیون لیبی خواهد داد.
در نشست ابوظبی نمایندگان چهل کشور و سازمان حضور یافته بودند که 20 تن از آن ها وزرای خارجه کشورهای مختلف بودند. این سومین نشست برای گروه تماس درباره لیبی است که بر روند نظامی و سیاسی در این کشور نظارت دارد.

 

این نشست هم‌چنین در خصوص اقدام‌های تحریمی علیه افراد، شرکت‌ها و هیت‌هایی که هم‌چنان از نظام قدافی حمایت می‌کنند بحث و گفت‌وگو کرد.
شیخ عبد‌اله بن‌زاید وزیر امور خارجه امارات در این نشست اعلام کرده بود که گروه تماس در صدد ارایه حمایت‌های لازم از شورای ملی انتقالی است که خود را به عنوان نماینده واقعی مردم لیبی به اثبات رسانده. او هم‌چنین از این شورا خواست به تماس‌های خود با اقشار مختلف مردم لیبی ادامه دهد.
بر مبنای بیانیه وزارت امور خارجه امارات که خبرگزاری این کشور منتشر کرد: «گروه تماس در صدد پی‌ریزی راه‌کاری موقت به‌منظور کمک‌رسانی مالی به شورای ملی انتقالی است تا بتواند پاسخ‌گوی نیازهای ضروری شهروندان باشد و خدمات اصلی را ارایه دهد.»
این نشست یک روز پس از آن برگزار شد که وزرای دفاع پیمان ناتو بر عزم خود برای ادامه عملیات نظامی با استفاده از ابزارهای لازم برای حمایت از غیر نظامیان تاکید کرده بودند.
نیروهای ناتو سه‌شنبه گذشته عملیات شبانه‌ای در طرابلس پایتخت لیبی انجام داده بودند که شدیدترین حملات از زمان آغاز آن ها در 19 مارس گذشته به شمار می آیند. مقام های رسمی لیبی می گویند در این عملیات 31 نفر کشته شدند.
از زمان آغاز انقلاب مسلحانه علیه نظام معمر قدافی رهبر لیبی در 17 فوریه گذشته، انقلابیون لیبی که در شرق مستمر هستند، برای رسیدن به غرب تلاش می‌کنند.

 

بیشتر بخوانید:

«تحقیق درباره تجاوز به مخالفان قذافی»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,