Saturday, 18 July 2015
25 March 2023

«فایرفاکس دمای لپ‌تاپ‌ها را بالا می‌برد»

2009 November 25

کنجکاو

مرورگر اینترنتی «فایرفاکس» به میزان زیادی از توان پردازنده مرکزی رایانه استفاده می‌کند و این مسئله می‌تواند باعث افزایش دمای برخی از لپ‌تاپ‌ها و دستگاه‌های الکترونیکی فوق‌همراه شود.
به گزارش فارس به نقل از سی‌نت، شرکت موزیلا نیز هم‌اکنون روی سایت اینترنتی خود اعلام کرده که فایرفاکس بخش زیادی از منابع پردازنده مرکزی رایانه را مصرف می‌کند.
در این سایت نوشته شده است: فایرفاکس به طور کلی به برای بارگذاری، باز کردن صفحات اینترنتی و نمایش محتویات سایت‌های اینترنتی به منابع بیشتری از پردازنده مرکزی رایانه نیاز دارد.
در این میان، برخی رایانه‌ها نظیر نت‌بوک‌های شرکت دل توان پاسخ گویی به این نیاز را ندارند. نت‌بوک Mini9 دل به دنبال استفاده از مرورگر فایرفاکس با افزایش شدید دما مواجه می‌شود.
در صفحه اینترنتی مخصوص پشتیبانی شرکت موزیلا از فایرفاکس آمده است که شما می‌توانید در جریان استفاده از ابزارهای خاص، میزان فعالیت پردازنده مرکزی رایانه خود را اندازه‌گیری کنید و از این طریق مصرف منابع پردازنده را به حداقل برسانید.
بخش ویژه‌ای در فایرفاکس با نام Flashblock وجود دارد که به شما امکان می‌دهد به صورت اختیاری، محتویات سایت‌های اینترنتی مبتنی بر برنامه Flash را که باعث مصرف انرژی زیاد در پردازنده می‌شود، غیرفعال کنید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: 

۱ Comment

  1. 1

    من نت‌بوک شرکت دل را استفاده می‌کنم و مرورگرم هم همان موزیلا است اما ابدا با مشکل افزایش دما مواجه نشده‌ام. هنگامی که قصد خرید لب‌تاپ داشتم و راجع به مشخصات‌شان تحقیق می‌کردم به این نکته رسیدم که نت‌بوک‌هایی که پردازنده‌ی اینتل دارند نسبت به انواع دیگر در هنگام کار افزایش دمای بسیار کمتری دارند. این موضوع را در لب‌تاپ‌های زیادی چک کردم و نتیجه همان بود که در تحقیقم به آن رسیده بودم.