Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
با اتهام قاچاق اسلحه،

«لغو ممنوع‌الخروجی خبرنگار صداوسیما در ایتالیا»

2011 June 10

خبر / رادیو کوچه

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی ایران، مقام‌های قضایی ایتالیا حکم ممنوع‌الخروجی حمید معصومی‌نژاد، خبرنگار واحد مرکزی خبر جمهوری اسلامی در این کشور را لغو کرده‌اند.

به گزارش دفتر واحد مرکزی خبر در رم، قاضی تحقیقات مقدماتی دادستانی میلان، به رفع ممنوعیت خروج از کشور آقای معصومی‌نژاد رای داده است.

پلیس ایتالیا حمید معصومی‌نژاد و یک ایرانی دیگر را که دولت ایران او را علی دمیرچی‌لو معرفی کرد، در اسفند سال ۱۳۸۸ و به اتهام قاچاق اسلحه بازداشت و زندانی کرده بود.

آقای معصومی‌نژاد در زمان بازداشت، به عنوان خبرنگار رادیو و تلویزیون رسمی ایران در ایتالیا مشغول به کار بوده است.

حکم زندان این دو نفر در اردی‌بهشت سال گذشته به حبس خانگی تبدیل شد و بر اساس گزارش‌هایی که در مرداد سال ۱۳۸۹ منتشر شد، آن‌ها از حبس خانگی خارج و ممنوع‌الخروج شدند. در این مدت، آن‌ها می‌توانستند به فعالیت‌های کاری و روزمره خود بپردازند، ولی گفته شد که بدون اطلاع مقام‌های قضایی، اجازه ندارند از ایتالیا خارج شوند.

محمد‌علی حسینی، سفیر ایران در ایتالیا، گفته است که مرحله تحقیقات مقدماتی در پرونده این دو نفر در آخرین مراحل است و «به زودی این پرونده مختومه اعلام می‌شود.»

در پی طرح این اتهام، دولت جمهوری اسلامی سفیر ایتالیا در تهران را به وزارت امور خارجه فراخواند تا به‌طور رسمی به ایتالیا اعتراض کند و خواهان آزادی این دو ایرانی شود.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,