Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
با عنوان بازگرداندن نظم،

«آغاز عملیات ارتش سوریه در شهر جسرالشغور»

2011 June 10

خبر / رادیو کوچه

به گزارش تلویزیون دولتی سوریه، عملیات ارتش این کشور برای «بازگرداندن نظم» به شهر جسرالشغور و مناطق اطراف آن در شمال غرب سوریه شروع شده است.

این در حالی است که هفته گذشته، مقامات رسمی سوریه اعلام کردند که ۱۲۰ نفر از نیروهای امنیتی دولتی در جسرالشغور کشته شده‌اند. مقامات دولتی سوریه گروه‌های مسلح را عامل کشتن این افراد معرفی کرده‌ و گفته‌اند که با آن‌ها قاطعانه برخورد می‌کنند.

 

از سویی دیگر، براساس برخی گزارش‌ها، علت کشته شدن این افراد به دلیل سرپیچی از فرمان تیراندازی به مخالفان بوده و توسط نیروهای امنیتی صورت گرفته است.

به گزارش تلویزیون دولتی سوریه، عملیات ارتش سوریه که از روز جمعه، ۲۰ خرداد (۱۰ ژوئن)، شروع شده است، روستاهای اطراف شهر جسرالشغور را هم دربرمی‌گیرد و هدف اصلی آن، «بازداشت افراد مسلح» است.

سایت‌های اینترنتی گروه‌های مخالف دولت سوریه هم از تبادل سنگین آتش در منطقه خبر داده‌اند. در عین حال، رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه، اقدام دولت سوریه در سرکوب اعتراضات را «غیرانسانی» خوانده است.

او گفت که در روزهای اخیر با رییس جمهوری سوریه گفت‌وگو کرده، اما واکنش دولت سوریه «نامناسب» بوده است. هم‌چنین ساکنان این شهر گفته بودند که بیمارستان‌های دولتی شهر از پذیرش بیماران خودداری می‌کنند.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,