Saturday, 18 July 2015
15 June 2021
افسر سوری:

«ارتش سوریه مسوول کشته شدن ۱۲۰ سرباز است»

2011 June 11

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، حسین هرموش افسر سوری که روز پنج‌شنبه اعلام کرد از ارتش جدا شده است در گفت‌وگویی مسوولیت کشتن 120 سرباز ارتش سوریه را برعهده گرفته است.

منابع خبری دولتی سوریه هفته گذشته اعلام کردند که 120 نفر از نظامیان ارتش سوریه در شهر جسرالشغور به دست افراد مسلح کشته شدند.

به گزارش العربیه، حسین هرموش افزود: «من به هم‌راه چند نظامی جدا شده از ارتش مسوولیت کشته شدن نیروهای ارتش سوریه را بر عهده می‌گیریم چرا که به گفته وی آن‌ها به مردم بی‌پناه حمله کردند.»

وی افزود: «ما پیش از کشتن این نظامیان بارها از قتل عام مردم معترض به آن‌ها هشدار داده بودیم.»

هرموش ادامه داد: «ما در مکان بلندی در شهرالشغور سنگر گرفته‌ایم وبرای دفاع از مردم آماده هستیم.»

وی افزود‌: «ارتش هوادار رییس جمهوری سوریه کودکان و زنان را به عنوان سپر انسانی خود قرار داده است.»

این افسر جدا شده ارتش سوریه با اعلام این‌که وی و هم‌راهانش تلاش کردند تا شهر را از مردم تخلیه کنند گفت‌: «تنها 10 درصد از مردم در شهر باقی مانده‌اند و ارتش اکنون آن‌ها را به عنوان سپر‌انسانی قرار داده است.»

وی دلیل برکناری خود از ارتش سوریه را مشاهده گریه کودکان و زنان اعلام کرد‌. وی از افسران و نطامیان ارتش سوریه خواست به مردم بپیوندند.

او گفت‌: «ما پیش از هر اقدامی به نیروهای نظامی پیام می‌دهیم کسی که احساس شرف کند و کشور و مردمش را دوست دارد خود را کنار بکشد‌، ما به دنبال کشتن هیچ‌کس نیستیم.»

لازم به اشاره است که فعالان حقوق بشر در سوریه پیش‌تر اعلام کردند که نیروهای نظامی کشته شده در این شهر به دلیل سرپیچی از فرمان تیراندازی به سوی مخالفان توسط نیروهای امنیتی مورد هجوم قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید:

«افزایش تلفات دور تازه درگیری‌های سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,