Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
بیانیه دانشجویان و دانش آموزان مشهد:

«هم‌پیمان با رییس جمهوری در حصر و اسیران جنبش، در خیابان‌ها»

2011 June 11

منبع: دانشجو نیوز

در آستانه دومین سال‌گرد انتخابات مناقشه‌برانگیز سال ۸۸، که طی آن تعداد از شهروندان ایرانی نسبت به نتایج آن اعتراض کرده و دست به تجمع اعتراضی خیابانی زدند، دانش‌جویان و دانش آموزان شاغل به تحصیل در مشهد با صدوربیانیه‌ای، حضور اعتراضی خود در این روز را اعلام کردند.

به گزارش دانشجو نیوز، در قسمتی از این بیانیه آماده است: «ما دانش‌جویان، دانش‌آموزان و مردم مشهد در 22 خرداد 90، هم‌پیمان با رییس جمهوری در حصر و اسیران جنبش، به خیابان‌ها خواهیم آمد تا بار دیگر اعتراض قانونی، مدنی و مسالمت‌آمیز و خواست تغییر را به این ساختار ستم پیشه و ناکارآمد اعلام کنیم.»

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

در آستانه دومین سال‌گرد کودتای انتخاباتی و تولد جنبش سبز، بزرگ‌ترین جنبش دموکراسی‌خواه و خشونت‌گریز حال حاضر، ما دانش‌جویان، دانش‌آموزان و مردم مشهد هم‌گام با دیگر شهرهای سبز ایران عزیزمان به خیابان‌ها خواهیم آمد و دور جدید حضور خیابانی جنبش سبز را آغاز خواهیم کرد.

اینک کف بی‌کفایت استبداد دینی رو شده و گریزی جز نبرد با اندیشه و ساختار استبداد در ایران نمانده است. تنها کارنامه ده روز گذشته حاکمیت، از شهادت هاله سحابی و ضرب و شتم اسیر سرافراز جنبش در برابر دیدگان ما در گرفته تا تجاوز در محیط دانش‌گاهی که هماره زیر ضرب و ذره بین نهادهای امنیتی است و سپس تکذیب رذیلانه این فاجعه، مجوزی است برای سربرتافتن و خیزش ما ایرانیان.

ما دانش‌جویان، دانش‌آموزان و مردم مشهد در 22 خرداد 90، هم‌پیمان با رییس جمهوری در حصر و اسیران جنبش، به خیابان‌ها خواهیم آمد تا بار دیگر اعتراض قانونی، مدنی و مسالمت‌آمیز و خواست تغییر را به این ساختار ستم پیشه و ناکارآمد اعلام کنیم.

جمعی از دانش‌جویان ساکن پردیس دانش‌گاه فردوسی

جمعی از دانش‌جویان سبز دانش‌گاه فردوسی

جمعی از دانش‌جویان دانش‌گاه آزاد مشهد

جمعی از دانش‌جویان دانش‌گاه خیام

جمعی از دانش‌آموزان دبیرستان‌های فرزانگان، شهید هاشمی‌نژاد، بعثت، دخترانه امام رضا، آزادگان، مولوی، تکتم، اندیشه علامه طباطبایی و سمیه

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,