Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
به دلیل بیماری و اعتصاب غذا،

«درگذشت هدی صابر روزنامه‌نگار و فعال ملی-مذهبی»

2011 June 12

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های منسوب به اصلاح‌طلبان، هدی صابر روزنامه‌نگار، و فعال ملی-مذهبی روز یک‌شنبه به دلیل بیماری و اعتصاب غذا درگذشته است.

به گزارش تحول سبز، وی در پی سکته قلبی که عوارض ناشی از اعتصاب غذا بود صبج امروز درگذشت. هدی صابر از فعالان ملی مذهبی که از مدتی پیش و در پی اعتراض به برخورد نیروهای امنیتی در برگزاری مراسم عزت‌اله سحابی که منجر به جان‌باختن دخترش هاله سحابی شده بود به هم‌راه تنی چند از فعالان ملی‌-مذهبی در زندان دست به اعتصاب غذا زده بود بامداد امروز و بر اثر سکته قلبی که به گفته پزشکان متخصص ناشی از عوارض اعتصاب غذا بوده است درگذشت.

بر اساس برخی گزارش‌های تایید نشده، پزشکان بیمارستان مدرس علت عدم نجات وی را سهل‌انگاری مقامات زندان در انتقال به موقع به بیمارستان ذکر کرده و عنوان داشته‌اند در صورتی‌که انتقال آقای صابر در اسرع وقت صورت می‌گرفت و وی تحت مراقبت‌های ویژه قرار می‌گرفت نجات او از مرگ حتمی بوده است.

هدی صابر که از سوی مقامات قضایی جمهوری اسلامی به علت فعالیت‌های سیاسی خود چندین بار روانه زندان شده بود، پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران نیز به دستور مقامات قضایی بار دیگر بازداشت و روانه زندان شد.

این روزنامه‌نگار زندانی که از دوم مرداد ماه سال گذشته – برای چندمین بار- بازداشت شده، بود چندی پیش و در پی اعتصاب غذای خود طی پیامی به مردم اعلام داشته بود: «ما دو عضو خانواده فکری – سیاسی ملی‌–‌مذهبی در اعتراض به فاجعه روز چهارشنبه ۱۱ خرداد ماه ۹۰ و تهاجم منجر به مرگ فرزند اول سحابی بزرگ که مادرصفت و خواهرگونه در خدمت مردمان و آسیب دیدگان وقایع دو سال اخیر میهن بود، از گاه غروب پنج‌شنبه ۱۲ خرداد ماه در بند ۳۵۰ زندان اوین بدون طرح هیچ‌گونه مطالبه و خواسته شخصی، دست به اعتصاب غذای تر می‌زنیم و با آب و چای و قند و نمک، سر می‌کنیم.»

گفتنی است، پس از درگذشت هدی صابر مسوولان قضایی و مامورین وزارت اطلاعات از تحویل پیکر وی خودداری کرده و تا کنون نیز اجازه برنامه‌ریزی به خانواده صابر جهت برگزاری مراسم تشییع و تدفین را نداده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«اعتصاب شش زندانی سیاسی در اعتراض به جان‌باختن هاله سحابی»

«مفقود شدن هدا صابر، فعال ملی مذهبی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,