Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
گزارش‌های مردمی به رادیو کوچه در روز 22 خرداد،

«جوان‌های بدون ترس وارد ماشین‌های نیروی انتظامی شدند»

2011 June 12
رادیو کوچه

با توجه به اطلاع‌رسانی مردمی و ارزش‌های شهروند خبرنگاری، رادیو کوچه جهت وقایع 22 خرداد صفحه‌ای را با هدف انتشار و به مشارکت گذاردن دیده‌های مردم در سطح شهرهای ایران به راه انداخته است. این صفحه منعکس کننده دیده‌ها و شنیده‌های شماست. اگر با موضوعی بر می‌خورید می‌توانید برای کوچه ارسال کنید.

جهت ارسال مطالب، گزارش و خبر می‌توانید با این آدرس در تماس باشید: contact@koochehmail.com

……………………………………………

«جوان‌های بدون ترس وارد ماشین‌های نیروی انتظامی شدند»

تهران / ساعت 17:30: (مشاهدات یک شهروند) از کنار صداو سیمای دروغ عبور کردم ‌حدود 100 نیروی پلیس با باتوم ایستاده در درب ورودی‌، ساعت 6 میدان ونک تمام اطراف میدان در کنترل ماموران امنیتی و لباشس شخصی‌ها که تا وسط میدان را هم ایستاده بودند از روزهای دیگه میدان ونک خیلی شلوغ‌تر و پر ترافیک‌تر بود‌، تا ساعت 18:30 که حجم مردم که با سکوت ازپیاده‌روها عبور می‌کردند بسیار بالا بود تا پارک ساعی پایین آمدم انرژی که از حضور مردم می‌گرفتم فوق‌العاده بود با مردم از راه لبخند و نشان دادن V ارتباط برقرار می‌کردیم و مردم هم با هم با لبخند و گفت‌وگو به مسیر ادامه می‌دادند.

تقاطع خیابان ولی‌عصر با پل همت پر از نیروهای لبس مشکی و با مینی‌بوس‌هایی که از قبل تدارک دیده بودند به جوان‌ها و پسر و دختر هجوم برده و دستگیر می‌کردند حداقل 5 مینی‌بوس که داخلش پر از جوان‌ها و مردم بودند که بازداشت شده بودند را از نزدیک دیدم‌، مطلبی که جالب بود جوان‌ها موقع دستگیری بدون واهمه و ترس وارد ماشین‌ها می‌شدند و 3 مورد هم مردم با احاطه ماموران امنیتی مانع دستگیری مردم می‌شدند، و یک مورد دستگیری هم که باخشونت هم‌راه بود زیر پل مت با ضرب و شتم صورت پذیرفت.

نکات مهم‌: حضورپرشکوه و پر‌انرژی ملت بود، که برخلاف جو رعب و وحشت هم‌چنان پا در خیابان می‌گذارند، نکته دیگر مسیر خیابان ولی‌عصر تا ونک برای نیروهای امنیتی و محل استقرار آن‌ها را دچار مشکل کرده بود در مسیر انقلاب آزادی مراکز دولتی بیش‌تری وجود دارد و محل استقرار و دستگیری را در مدارس و وزارت‌خانه‌ها قرار می‌دادند اما در مسیر ولی‌عصر مجبور بودند در خیابان و به صورت عیان محل دستگیری‌ها رو در دید مردم قرار دهند‌.

«محاصره دانش‌جویان در دانش‌گاه بابل»

بابل / ساعت 9: (گزارش مردمی) در دانش‌گاه بابل دانش‌جویان درسال‌گرد 22 خرداد تجمع کرده، این تجمع تا‌کنون ادامه دارد‌. ماموران سرکوب‌گر انتظامی و حراست دانش‌جویان را محاصره کرده‌اند.

«حضور مردم در حدفاصل خیابان عباس‌آباد تا زرتشت»

تهران / 20: (گزارش مردمی) خیابان عباس‌آباد به دلیل حضور مردم بسته شده است .حضور مردم در حد فاصل خیابان عباس‌آباد تا زرتشت تهران، پرشمار شده است. مردم هم‌چنان در آرامش و سکوت کامل راه‌پیمایی می‌کنند. در دیگر نقاط خیابان ولی‌عصر نیز حضور مردم زیاد و کاملن با آرامش و سکوت است. پیاده‌روهای میدان ولی‌عصر تا میدان ونک مملو از جمعیت است و اغلب مغازه‌ها نیز تعطیل است.

«بازداشت حدود بیست نفر در مشهد»

مشهد / ساعت 19:30: (گزارش مردمی) نیروهای امنیتی در وحشت از تجمع جوانان و مردم در مشهد دست به دستگیری به بهانه‌های مختلف زده‌اند‌. در خیابان کوشش بلوار گاراژدارها با آوردن 5- 6 ون اقدام به دستگیری حدود 20 نفر کرده‌اند این دستگیری‌ها به بهانه‌هایی از قبیل رنگ لباس و تردد چند باره از یک مسیر بوده است.

در سه‌راه راهنمایی لباس‌شخصی و مامور زیاد است. در تمام تقاطع‌های بلوارسجاد و فلکه پارک هم به همین ترتیب است ولی جمعیتی که هستند در حال راه رفتن می‌باشند و به کسی اجازه ایستادن داده نمی‌شود

سه راه‌راهنمایی تقریبن بسته شده و اکثر مغازه‌ها تعطیل است. در این مناطق حضور جوانان قابل توجه است که منتظر هستند جمعیت زیاد شود

[youtube width=”500″ height=”478″]http://www.youtube.com/watch?v=6TYSFeIYer4&feature=player_embedded[/youtube]

«بازداشت 20 نفر در میدان ونک»

تهران / ساعت 19:20: (گزارش مردمی) تجمع گسترده مردم در حد فاصل میدان ولی عصر و ونک و آماده شدن آن‌ها برای شکل‌گیری اعتراضات گسترده و دستگیری بیش از 20 نفر از جوانان در میدان ونک و خیابان ولی‌عصر.

«تجمع در پارک ساعی و خیابان ولی‌عصر»

تهران / ساعت 18:45: (گزارش مردمی) هرچه به میدان ونک نزدیک‌تر می‌شوید بر حضور مردم افزوده می‌شود. حضور مردم در خیایان ولی‌عصر – پارک ساعی قابل توجه‌تر از سایر نقاط این خیایان بوده است.

[youtube width=”500″ height=”478″]http://www.youtube.com/watch?v=RqdZxSRY2GA&feature=player_embedded[/youtube]

«حضور مردم در محل‌های تعیین‌شده برای تظاهرات»

تهران / ساعت 18: (گزارش مردمی) مردم رفته‌رفته خود را به محل‌های تعیین شده برای تظاهرات می‌رسانند. حضور نیروهای امنیتی در چهارراه ولی‌عصر، خیابان ولی‌عصر تا میدان ولی‌عصر بیش از هرجای دیگر است. اکثر نیروهای امنیتی حتا پلیس لباس شخصی بر تن دارند تا در جمعیت شناسایی نشوند. از سمت شرق تهران دسته‌های موتور سوار لباس‌شخصی خود را به مناطق مرکزی می‌رسانند. خیابان طالقانی مملو از نیروهای پلیس و لباس‌شخصی‌ها هستند.

«آغاز نخستین درگیری‌ها در میدان ولی‌عصر»

تهران / ساعت 18: (گزارش مردمی) بالای میدان ولیعصر نخستین درگیری‌ها شکل گرفته است. هم‌چنین گفته می شود ماموران می‌خواهند مردم را به زور سوار اتوبوس‌های خط ویژه کنند

«ورود نیروی ضربت به خیابان ولی‌عصر»

تهران / ساعت 17:05: (گزارش مردمی) نیروهای ضربت از کوچه بیستم خیابان وزرا‌ وارد خیابان ولی‌عصر شدند

«جمعیت در میدان ولیعصر به‌طرز غیر‌معمول زیاد شد»

تهران / ساعت 16:45: (گزارش مردمی) ‌میدان ونک بالاخره سر و کله‌ی نیروهای انتظامی کاملن پیدا شد و میدان محاصره است‌.  نیروهای لباس شخصی محدودی در  خیابان‌های فرعی اطراف مشاهده شده‌. پارک ساعی و ملت بیش‌تر از معمول شلوعن و خیلی‌ها به درستی از اون‌جا شروع می‌کنن‌‌. راه‌کار خوبیه، اینترنت محدوده‌هایی از عباس آباد و تخت طاووس اختلال شدید داره‌.

نیروهای انتظامی در مقابل جام‌جم مستقر می‌شن، بلوار کشاورز و پارک لاله‌، سعادت آباد‌، شهرک غرب‌، عباس آباد‌، تخت طاووس‌، سید خندان‌، هنوز خبری از نیروهای امنیتی نیست. ‌خیابان ولیعصر کم‌کم داره شلوغ می‌شه و رفت‌و‌آمد‌ها به‌طرز غیر‌معمول زیادتر شده.

«‌حرکت نیروی گارد ویژه در ارومیه‌»

ارومیه / ساعت 16:15: (گزارش مردمی) حرکت نیروی گارد ویژه در ارومیه به طرف خیابان خیام به منظور سرکوب راه‌پمایی سکوت در ارومیه از ستاد فرماندهی نیروی انتظامی واقع در خیابان امینی ارومیه شروع شد.

«پارک دانش‌جو در محاصره نیروی‌های لباس‌شخصی»

تهران / ساعت 16: (گزارش مردمی) در چهار راه ولی‌عصر‌ در ظلع جنوب شرقی در قسمت پارک دانش‌جو و روبه‌روی تئاتر شهر دست‌کم 5 مینی‌بوس‌ که نیروی‌های لباس‌شخصی که کاور‌های پلنگی  سبز و بعضن خاکستری و سرمه‌ای بر تن داشتند را پیاده کرد. بعد این نیروها بر اساس فرمان فرمانده‌شان در مقابل محوطه‌ی  تاتر شهر آرایش گرفتند. هم‌چنین ده‌ها دست‌گاه موتور‌سیکلت یگان ویژه نیز در پیاده‌رو حضور داشتند که بر هر کدام 2 نفر یگان ویزه با تجهیزات کامل نشسته بودند. در‌ جلوی آن‌ها تعداد نزدیک به صد نفر سرباز وظیفه‌ی نیروی انتظامی با سپر و باتوم به صف ایستاده بودند. در دیگر ضلع‌های چهارراه ولی‌عصر نیز افسران نیرزوی انتظامی با تجهیزات ضد شورش ایستاده بودند و خودرو‌های مختلف‌شان نیز در کنار خیابان ولی‌عصر به طرف میدان پارک شده بود. هم‌چنین تعداد قابل توجهی نیرو‌های راه‌نمایی و رانندگی هم حضور داشتند.‌ حضور مردم نیز نسبت به روز‌های دیگر پر رنگ‌تر بود هرچند 2 ساعت هنوز به اعلام قبلی تظاهرات باقی مانده است.

[youtube width=”500″ height=”478″]http://www.youtube.com/watch?v=BQR5MlInb3U&feature=player_embedded[/youtube]

«عکس‌های خامنه‌ای از ترس آتش‌گرفتن جمع شده است»

رشت / ساعت 16: (گزارش مردمی) میدان شهید قلی‌پور میدان شهرداری و فلکه سیقلان توسط یگان ویژه و پلیس ضدشورش اشغال شده است. پوسترهای علی خامنه‌ای هم که تا دیروز توسط شهرداری بر درختان نخل زیبای خیابان مطهری تحمیل شده بود الان برچیده شده که مبادا آتش بگیرد. اگر راست می‌گویند لشکرکشی نکنند تا معلوم شود شهرستان‌های بزرگ 10برابر تهرانی‌ها از این نظام ضدایرانی بیزارند. اگر یگان ویژه و پلیس ضدشورش وحشی بازی درنیاورند و زمینه را برای حضور زنان و خانواده‌ها فراهم کنند خواهند دید از جمعیت یک میلیونی رشت نه‌صدهزار مخالف به خیابان‌ها خواهد آمد

«محاصره میدان ونک توسط نیروهای امنیتی»

تهران / ساعت 16: (گزارش مردمی) میدان ونک توسط نیروی انتظامی تقریبن به حالت محاصره درآمده است. ترس نیروهای امنیتی بیش از اندازه است ظاهرن. فعلن از لباس شخصی‌ها خبری نیست. نیاز به حضور همه داریم.

«شهر تهران امنیتی شد»

تهران / ساعت 15:45: (گزارش مردمی) الان از یکی از بچه‌ها که داره از میدون ولیعصر میاد شنیدم که نیروی انتظامی آرایش گرفته. باور نکردم و زنگ زدم به یکی از دوستانم که اونورا کار می‌کنه، می‌گفت کلی موتور اون‌جاست و همه توی پارک مخفی شدن دوستان گویا واقعا شروع شد، شهر چهره‌ی امنیتی گرفت.

«حضور نیروهای سرکوب‌گر در خیابان دمشق نرسیده به میدان ولیعصر»

تهران / ساعت 15:15: (گزارش مردمی) حضور نیروهای سرکوب‌گر در خیابان دمشق نرسیده به میدان ولیعصر

«اجازه ورود به دانش‌گاه تهران را نمی‌دهند»

تهران / ساعت 15: (گزارش مردمی) حراست دانش‌گاه با هم‌کاری نیرو‌‌های امنیتی اجازه‌ی ورود به دانش‌جویان را نمی‌دهد. با توجه به این که ایام امتحانات است تعداد کم‌تری از دانش‌جویان در محوطه پردیس مرکزی دانش‌گاه تهران حضور دارند اما همین تعداد اندک هم به وسیله‌ی حراست دانش‌گاه آرام آرام از دانش‌گاه تخلیه شدند و بعد از ساعت 15 دیگر اجازه ورود به هیچ‌کس داده نشد.

«بی‌تفاوتی نیروهای امنیتی و انتظامی به مکان‌های اعلام شده جهت راه‌پیمایی در تهران»

تهران / ساعت 14: (گزارش مردمی) مناطق شمالی تهران، سعادت آباد، چمران شمال، ولنجک، پارک وی، نیایش-اسفندیاری، ونک، بر خلاف همیشه هیچ‌گونه نیروی انتظامی، لباس شخصی، سپاهی و ضد شورش چیده نشده است.

«وضعیت متشنج در دانش‌گاه صنعتی شریف»

تهران / ساعت 13: (گزارش مردمی) وضعیت در دانش‌گاه صنعتی شریف متشنج و امنیتی شده است.

……………………………………………

گزارش‌های منتشر شده مردمی پس از 25 بهمن

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , 

۶ Comments


 1. امیر
  1

  تبریز همچنان آرام است
  گویا جنبش ملی آذربایجان همچنان حرکت سیاسی مستقل را نرجیح میدهد


  1. Irani
   2

   من یکی از دلایلی که همیشه از عدم انقلاب و عدم سقوط رژیم حمایت کردم خطر بسیار جدی همین پانترک ها و به قول خودشان جنبش ملی آذربایجان می باشد.


 2. محمد
  3

  اینجا اصفهان مردم همچنان در سکوت


 3. داریوش
  4

  چرا ترجیح نده
  مکه شما … بدترکیب میزارین ما کارمونو بکنیم .
  ماجرای سوسک یادتون نمیاد,اگه بی غیرت نبودین این بلا رو سرمون که نمی اوردن
  “ترک … ترک…”رو شما فریاد می زدید

  حالا چوب همون رهبرتونو بخرید


 4. مریم
  5

  درود و سپاس بر مردم شجاع، قهرمان و ظلم ستیز ایران که امروز یک بار دیگر آتشفشان زیر خاکستر جنبش مان را آشکار کردند و وفاداری خود را به آرمانهای شهدایمان نداها، سهرابها، هاله ها، هدی ها و …. نشان دادند. و این هنوز از نتایج سحر است بزودی با اتحاد و همدلی و مبارزه صبح دولت ما خواهد دمید و شب ذلت حکومت جنایتکار ولی فقیه فرا خواهد رسید. ما پیروزیم، ما بیشماریم، سبز و سرافراز! V


 5. vvvvvvv
  6

  بابا جمهوری اسلامی که انقدر ضعیف نبود اینا به خودشون… مخصوصا سید علی همین کاراتون نشون میده که چقدر این انقلاب که چپ و راست ازش حرف میزنین موفق بوده دیگه پایان کاره بسیجی بازی و آخوند بازی رسیده