Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
نامه‌ای از اعضای جبهه ملی ایران

«مخالفت با عضوگیری شورای مرکزی جبهه ملی»

2011 June 12

تعدادی از اعضای شورای جبهه ملی به عبدالعلی برومند رییس شورای مرکزی جبهه ملی ایران اقدام به انتشار نامه‌ای کرده و در آن به مخالفت خود نسبت به برگزاری جلسه پیوستن تعدادی را به عنوان اعضای مرکزی این تشکل اشاره کردند.

متن این نامه در پی آمده است:

جناب آقای ادیب برومند

ریاست گرامی شورای مرکزی جبهه ملی ایران

چون طبق اطلاع قرار است در جلسه آینده شورای مرکزی عده‌ای برای عضویت در شورای مرکزی جبهه ملی ایران انتخاب شوند و برای این کار طبق اساس‌نامه حضور حداقل دو سوم اعضای شورای مرکزی و شرکت آنان در رای‌گیری ضروری است، ما امضا کنندگان زیر مخالفت خود را با این اقدام اعلام می‌کنیم. از آن‌جا که شمار اعضای زنده شورای مرکزی اکنون 33 نفر است و حضور 22 نفر برای احراز حد نصاب ضروری است؛ بنابراین، ما با عدم حضور خود، جلسه شورا را فاقد حد نصاب لازم برای رای گیری می‌دانیم.

ما در نامه مورخ 19/2/1390، درباره تخلفات اساس‌نامه‌ای در شورای مرکزی، و در نامه مورخ 2/3/1390، هم‌راه با گروهی از اعضای منتخب سازمان‌های جبهه ملی که نامزدهای قانونی انتخابات شورای مرکزی هستند، در اعتراض به توقف انتخابات در جریان، و تخلفات اساس‌نامه‌ای در سال‌های گذشته و اقدامات مغایر با آرمان‌های جبهه ملی ایران، درخواست کردیم که به این تخلفات رسیدگی و جبهه ملی به راه دموکراسی و احترام به حقوق اعضاء بازگردانده شود.

هم‌چنین خاطر نشان می‌سازیم که در شرایط کنونی کشور که ملت ما برای دست‌یابی به دموکراسی و اهمیت رای آزاد در انتخابات، فداکاری‌ها می‌کنند و هزینه‌های سنگین می‌پردازد، اقدام برای ایجاد شورایی با محروم کردن همه اعضای سازمان‌های جبهه ملی ایران در سراسر کشور از شرکت در انتخابات، آن‌هم توسط کسانی که عضویت‌شان درشورا چند سال است سرآمده و دیگر مشروعیت ندارد، خلاف مصالح ملی و آرمان‌های جبهه ملی ایران می‌باشد.

22 خرداد 1390 (12 ژوئن 2011)

مه لقا اردلان، عباس امیرانتظام، داود هرمیداس باوند، مرتضی بدیعی، عیسی خان حاتمی، اسماعیل حاج قاسمعلی، جمال درودی، علی رشیدی، کورش زعیم، حسین شاه حسینی، حسین عزت زاده، پریچهر مبشری، علی اکبر نقی‌پور

فایل پی‌دی‌اف را از این‌جا دانلود کنید.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,