Saturday, 18 July 2015
20 September 2021
به اتهام نشر اکاذیب و توهین

«محکومیت مدیر وبلاگ سالوس»

2009 November 25

«سینا ضیاء عزیزی»، مدیر وبلاگ «سالوس» به دلیل انتشار عکس‌های خانوادگی آقای مردانی (درویش صدقعلی از مشایخ سلسله نعمت‌اللهی گنابادی ) و فرزندان و محارم ایشان، توسط شعبه 1083 دادگاه جزایی تهران، به اتهام نشر اکاذیب و توهین به تحمل 91 روز حبس تعزیری و پرداخت 50 هزار تومان جزای نقدی محکوم شد.

20091125-soc-daravish-saloosweblog

به گزارش سایت مجذوبان نور؛ وبلاگ سالوس با مدیریت سینا ضیاء عزیزی (دانشجوی رشته فن‌آوری اطلاعات دانشگاه پیام نور کرج) در 18 شهریور ماه 1386 در مطلبی تحت عنوان «صوفیان سالوس، اوج بی‌تقوایی» اقدام به انتشار عکس‌های خانوادگی و شخصی آقای مردانی نمود که این اقدام اعتراض گسترده صاحبان تصاویر و دراویش این سلسله را در برداشت.

بنابراین گزارش؛ پس از انتشار این تصاویر، جمعی از دراویش در نامه سرگشاده‌ای به مقامات شهرستان کرج، خواستار برخورد قاطع با انتشاردهندگان این عکس‌ها شدند و خانواده آقای مردانی نیز شکایتی را به سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم رسانه‌ها تقدیم نمودند که به دستور مقام قضایی و با ردیابی‌های لازم اطلاعاتی، مدیر این وبلاگ شناسایی و تحت عناوین اتهامی نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و توهین مورد پی‌گرد و تعقیب قضایی قرارگرفت و با کیفرخواست دادستان، شعبه 1083 دادگاه‌های جزایی تهران وی را به تحمل حبس و پرداخت جزای نقدی محکوم نمود.

هیأت وزیران جمهوری اسلامی درتاریخ 5/9/85 طی مصوبه شماره 109060 / ت 35741 ه، به استناد اصل 138 قانون اساسی با مدنظرقراردادن مسؤولیت کیفری افراد در قبال فعالیت‌های خود، خواستار مقابله دستگاه‌های اجرایی با انتشاردهندگان مطالب و تصاویر خصوصی افراد در سایت‌های اینترنتی شد. رییس قوه قضائیه و پلیس امنیت کشور نیز به طورجد مبارزه با افرادی که عکس‌های خصوصی مردم را منتشر می‌نمایند، را دستور کار خود قرار داده‌است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: