Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
مطبوعات‌ دوشنبه ایران،

«مردم بحرین میانجی را نپذیرفتند آل خلیفه باید برود»

2011 June 13

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

آفرینش

1) قذافی در 180 متری عمق زمین

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=83846

ایسنا: «معمر قذافی برای در امان ماندن از حملات هوایی ناتو به تونل 600 فوتی در عمق زمین پناه برده است.»

1) دوران تدوین یک‌جانبه اسناد بین‌المللی سرآمده است

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=83849

کاظم جلالی، مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در سخنانی در دومین همایش بین‌المللی خلع سلاح و منع اشاعه با اشاره به جای‌گاه مجلس شورای اسلامی در تاکید بر استفاده دقیق و درست از انرژی هسته‌ایی گفت: «پارلمان ایران همواره از حقوق ملت برای استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ا‌یی دفاع خواهد کرد و هیچ‌گاه حقوق ملت را نادیده نخواهد گرفت.  وی گفت: «حق غیرقابل انکار دولت‌ها برای توسعه صلح‌آمیز تکنولوژی هسته‌یی از این نشات می‌گیرد که دستاورد علمی و فناوری میراث مشترک بشر هستند. وی ادامه داد: «به کارگیری انرژی هسته‌یی برای مقاصد صلح‌آمیز از اصول اساسی ان‌پی‌تی و هدف اولیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و قابل قبول نیست که این حق از هیچ یک از اعضای آژانس گرفته شود.»

ایران

1‌) انفجار مرگ‌بار در پیشاور هم‌زمان با سفر رییس سیا و کرزای

http://www.iran-newspaper.com/1390/3/23/Iran/4814/Page/6/Index.htm

گروه بین‌الملل هم‌زمان با سفر مدیر سازمان سیا و حامد کرزای، رییس‌جمهوری افغانستان به پاکستان انفجار دو بمب در یکی از مناطق پرجمعیت پیشاور بیش از 130 کشته و زخمی بر جا گذاشت. این یکی از مرگ‌بارترین حملات تروریستی در پاکستان پس از مرگ اسامه بن لادن ارزیابی شده است.

2) سردرگمی مجلس درباره ادغام وزارت‌خانه‌ها

http://www.iran-newspaper.com/1390/3/23/Iran/4814/Page/3/Index.htm

هنوز چند ماهی از مصوبه مجلس برای الزام دولت به کاهش تعداد وزارت‌خانه‌ها نگذشته که جمعی از نمایندگان به‌دنبال جمع‌آوری امضا برای طرحی هستند تا موضوع ادغام وزارت‌خانه‌ها به دو سال پایانی برنامه موکول شود و تا پایان دولت دهم به تعویق بیفتد، این چندمین واکنشی است که مجلس هشتم تاکنون به اجرای این قانون از سوی دولت نشان داده است.

رسالت

1) آل خلیفه برای سرکوب مردم از آمریکا تجهیزات نظامی خرید

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=65147

وزارت خارجه آمریکا در گزارشی فاش کرد‌، نظام آل‌خلیفه چند ماه پیش از آمریکا برای سرکوب تظاهرکنندگان بحرینی‌، تجهیزات نظامی به ارزش بیش از 200 میلیون دلار خریداری کرده است.

2) ازسرگیری مناسبات ایران، مصر تا سه ماه آینده

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=65148

به گزارش فارس، روزنامه الحیات چاپ لندن به نقل از وزیر امور خارجه مصر اعلام کرد که امنیت خلیج فارس، امنیت مصر است و خط قرمز مصر به شمار می‌رود. وی در گفت‌وگو با این روزنامه‌، در پاسخ به سوالی درباره مناسبات مصر و ایران اعلام کرد که این درست نیست که گفته می‌شود مناسبات ایران و مصر قطع بوده است.

خراسان

1) نامه جمعی از صنعت‌گران به رییس‌جمهوری در انتقاد از افزایش ۱۲ درصدی نرخ ارز

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=3&day=23&id=774088

جمعی از صنعت‌گران کشور در نامه‌ای به رییس‌جمهوری با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی نرخ رسمی ارز توسط بانک مرکزی و افزایش قیمت تمام شده کالاهای تولید داخل با این تصمیم، خواستار بازنگری جدی در تصمیم بانک مرکزی شدند.

2) وزارت دفاع روسیه: موشک‌های ایران تهدیدی برای اروپا نیست

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=3&day=23&id=774075

درحالی که به ادعای منابع اسراییلی و براساس یافته‌های آژانس های اطلاعاتی غرب، کمیته‌ای در سازمان ملل در گزارشی به پروژه‌های مخفیانه ایران در پیش‌برد قابلیت‌های موشکی خود پرداخته است، معاون وزیر دفاع روسیه پس از نشست اخیر شورای ناتو، روسیه تاکید کرد که موشک‌های ایران نمی‌تواند تهدیدی برای اروپا باشد زیرا قصد حمله به این کشورها را ندارد.

همشهری

1) بروز گرد و خاک در 20 استان

http://www.hamshahri.net/news-137432.aspx

گرد و غبار موجود در نوار غربی کشور به تدریج در استان‌های واقع در نیمه غربی گسترش می‌یابد که این امر موجب بروز گرد و خاک و کاهش دید در 20 استان کشور طی امروز و فردا می‌شود.

2) برگزاری انتخابات پارلمانی در ترکیه

http://www.hamshahri.net/news-137433.aspx

حوزه‌های رای‌گیری در انتخابات پارلمانی ترکیه روز یک‌شنبه در شرایطی آغاز به‌کار کردند که نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که حزب رجب طیب اردوغان برای بار سوم پیروز خواهد شد.

کیهان

1) مردم بحرین میانجی را نپذیرفتند آل خلیفه باید برود

http://www.kayhannews.ir/900323/16.htm#other1612

هزاران معترض بحرینی با شرکت در تظاهرات گسترده در منامه و دیگر شهرها و روستاهای این کشور تاکید کردند در خواسته خود که سرنگونی نظام حاکم است هیچ‌گونه تغییری ایجاد نشده و انقلابیون فریب خاندان آل خلیفه را نمی‌خورند.

2) تظاهرات علیه قذافی در بنغازی و زادگاه دیکتاتور لیبی

http://www.kayhannews.ir/900323/16.htm#other1604

به گزارش واحد مرکزی خبر، هزاران نفر از مردم در مرکز لیبی، علیه دیکتاتور این کشور تظاهرات کردند و شعار «مرگ بر قذافی» سر دادند.

دنیای اقتصاد

1) سیاست‌های پولی باید اصلاح شود

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=257481

‌هادی قوامی عضو ناظر شورای پول و اعتبار با اشاره به روند رو به رشد نقدینگی گفت: «حجم نقدینگی در پایان سال گذشته با رشد 25 درصدی به 292 هزار میلیارد تومان رسیده است.» قوامی در نطق میان دستور خود با اشاره به رشد بالای نرخ رشد نقدینگی 89 گفت: «با توجه به این‌که بخش اعظم نقدینگی در بخش‌های دلالی فعال است باید کنترل و هدایت این بخش به سمت فعالیت‌ها و بخش‌های تولیدی از اهداف اصلی سیاست‌های پولی و مالی کشور باشد.»

2) صعود دلار هم‌راه افت سکه

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=257482

بانک مرکزی در تلاش برای کاستن از نرخ سکه دولتی، نرخ تمام سکه و نیم‌سکه را تغییری نداد، اما در اقدامی کم‌سابقه برای ربع سکه بانکی نیز نرخی تعیین نکرد. سیاست‌های بانک مرکزی هر چند در بازار دیروز تا حدودی در کاهش قیمت 5000 تومانی سکه موثر بود، اما بازار هم‌چنان آبستن تغییرات است. در روز گذشته دلار آزاد 15 تومان گران شد و به 1235 تومان رسید. از سویی تفاوت نرخ رسمی و غیررسمی دلار از 63 تومان هم فراتر رفت.

 

 

 

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,