Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
معاون رییس جمهوری اسلامی:

«تاخیر در ادغام وزارت‌خانه‌ها آفت است»

2011 June 13

خبر / رادیو کوچه

معاون پارلمانی رییس جمهوری اسلامی ضمن اعلام ارسال معرفی وزیر ورزش و جوانان به مجلس در آینده نزدیک، پیشنهاد تاخیر در اجرای تصمیم دولت در ادغام وزارت‌خانه‌ها را نادرست دانسته است.

به گزارش صدا و سیمای جمهوری اسلامی، محمدرضا میرتاج‌الدینی، معاون پارلمانی رئیس جمهوری اسلامی، گفته است که نامه معرفی وزیر ورزش و جوانان روز سه‌شنبه این هفته، ۲۴ اردی‌بهشت، به مجلس ارسال می‌شود و افزوده است که «رییس جمهوری در آن نامه، اشکالاتی را که دارد مطرح می‌کند.»

وی در مورد این‌که اشکالات رییس جمهوری اسلامی در چه زمینه‌هایی است و وی خواستار چه نوع اقداماتی از سوی مجلس است توضیح بیش‌تری نداده است.

پیشتر، گزارش شده بود که محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری، حمید سجادی، معاون سازمان تربیت بدنی را برای تصدی وزارت ورزش و جوانان تعیین کرده است.

معرفی وزیر ورزش و جوانان در پی تصویب طرح نمایندگان برای ایجاد این وزارت‌خانه از طریق ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان صورت می‌گیرد که رییسان آن‌ها به عنوان نهادهای وابسته به ریاست جمهوری، در حیطه نظارت مستقیم مجلس قرار نداشته‌اند.

روز یکشنبه، مجلس به یک فوریت طرح ادغام سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردش‌گری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رای داد و به این ترتیب، زمینه تصویب احتمالی این طرح و انحلال یکی دیگر از نهادهای وابسته به ریاست جمهوری را فراهم آورد.

آقای میرتاج الدینی گفته است که سازمان میراث فرهنگی از زمان جدا شدن از وزارت ارشاد و فعالیت به عنوان یکی از معاونت‌های رییس جمهوری «خیلی رشد کرد و کارهای زیادی را انجام داده است.»

معاون پارلمانی رییس جمهوری اسلامی از پیشنهاد تاخیر در اجرای طرح ادغام وزارت‌خانه‌ها هم انتقاد کرده است.

تنش مجلس و دولت بر سر ادغام وزارت‌خانه‌ها به بخشی از اختلافات رهبر و رییس جمهوری اسلامی تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید:

«ما می‌خواهیم بحث‌ها را خاتمه دهیم آن‌ها نمی‌خواهند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,