Saturday, 18 July 2015
26 October 2021
در ادامه بازداشت عوامل دانش‌گاه علمی آزاد بهاییان،

«بازداشت طناز اکبری، شهروند بهایی»

2011 June 13

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه، بیست و یکم خرداد ماه، طناز اکبری شهروند بهایی، در ادامه بازداشت عوامل مربوط به دانش‌گاه علمی آزاد بهاییان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی و در دومین سال‌گرد انتخابات ریاست جمهوری 88 بازداشت شده است.

به گزارش کمیته گزارش‌گران حقوق بشر، طناز اکبری پس از احضار به شعبه ۵ دادسرای زندان اوین بازداشت شده و در تاریخ ۱ خرداد ماه منزل شخصی این شهروند بهایی توسط نیروهای امنیتی مورد تفتیش و بازرسی قرار گرفته و وسایل شخصی هم‌چون کامپیو‌تر و نوشته‌های شخصی وی ضبط شده است.

لازم به ذکر است حکم بازداشت طناز اکبری در تاریخ ۱ خرداد ماه در زمان مراجعه مامورین امنیتی به منزل وی صادر شده بوده است، ولی به علت عدم حضور در منزل موفق به بازداشت وی نشده‌اند.

گفتنی است، روز ۱ خرداد ۹۰ نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات با ورود به منازل عده‌ای از مسوولان علمی دانش‌گاه علمی آزاد (BIHE) بهاییان و ضبط کتب، رایانه‌ها و سایر وسایل شخصی، آن‌ها را دستگیر و روانه بازداشت‌گاه کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت مدیران دانش‌گاه بهاییان ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. ورقا
    1

    سلام.ممنون از اطلاع رسانی شما در دومین سطراین خبر نوشته اید که “در دومین سالگرد انتخابات ریاستجمهوری ۸۸ بازداشت شده است”.ایا دستگیری این خانم بهایی و روز دستگیری ایشان ربطی به دومین سالگرد انتخابات ۸۸ دارد؟.