Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
توسط ماموران انتظامی صورت گرفت،

«بازداشت مهرداد احمد‌زاده، فعال فرهنگی»

2011 June 14

خبر / رادیو کوچه

مهرداد احمدزاده دبیر «‌NGO» انجمن وحدت ملی ایران  روز جمعه بیستم خردادماه توسط نیروهای انتظامی در اصفهان بازداشت شده است.

به گزارش هرانا، در روز جمعه ۲۰ اردی‌بهشت ماه در حین برگزاری و اجرای موسیقی سنتی توسط یکی از اساتید انجمن با ورود ماموران نیروی انتظامی به محل برپایی و برهم زدن جلسه، مهرداد احمد‌زاده دبیر این انجمن بازداشت و به محل نا‌معلومی منتقل شده است.

شایان ذکر است از کلیه اعضای حاضر در جلسه علاوه بر فیلم‌برداری و بازرسی بدنی، به صورت جداگانه از هر فرد عکس‌برداری هم‌راه با پلاکاردهای شماره‌گذاری شده صورت گرفته و هم‌چنین کلیه تلفن‌های هم‌راه و مدارک شناسایی افراد ضبط شد.

انجمن وحدت ملی ایران که از سال ۱۳۸۴ موفق به دریافت مجوز رسمی فعالیت از وزارت کشور شده بود با موضوع فرهنگی، هنری و اجتماعی فعالیت خود را در اصفهان آغاز کرد.

گفتنی است مهرداد احمد‌زاده از فعالان مدنی-اجتماعی اصفهان است که تا به حال چندین بار از طرف نیروهای امنیتی احضار و یا بازداشت شده است. نام‌برده در مراسم تشیع پیکر عزت‌اله سحابی نیز در لواسان تهران حاضر بود و مراتب اعتراض خود نسبت به نحوه برخورد ماموران امنیتی در حین مراسم را هفته قبل از دستگیری خود در جلسه شعر وموسیقی انجمن مطرح کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,