Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
دولت استرالیا:

«پناهنده نمی‌پذیریم»

2011 June 14

آرین / دفتر کابل / رادیو کوچه

صد تن از پناه‌جویان در بازداشت‌گاه مهاجرت در جزیره کرسمس استرالیا زمانی دست به شورش زدند که اداره مهاجرت استرالیا در خواست ویزه پناهنده‌گی آن‌ها را رد نموده است.

1146 تن از پناه‌جویان که از کشورهای ایران، عراق، افغانستان، سریلانکا و از بعضی کشور‌های دیگر می‌باشند تحت بازداشت در جزیره کرسمس به سر می‌برند که منتظر نتایج درخواست پناهنده‌گی‌شان از سوی دولت استرالیا می‌باشند.

پولیس فدرال استرالیا زمانی از زور علیه تظاهر کننده‌گان استفاده کردند که 100 تن از بازداشت شده‌گان مسلح با فلزات و پارچه‌های سمنتی (کانکریت) به پولیس و محافظان اردگاه حمله نمودند.

پلیس به خاطر تحت کنترل درآوردن شورش مجبور به استفاده از اسپری فلفل و پرتاب بین بگ  (Bean Bag) گردید.

کرس بوون وزیر مهاجرت استرالیا علت تظاهرات اخیر در اردگاه مهاجرین در جزیره کرسمس را رد درخواست پناهنده‌گی، پناه‌جویان از سوی دولت استرالیا عنوان نموده گفته است: «تعدادی از افراد در اردوگاه جزیره کرسمس وجود دارند که پاسخ منفی مبنی بر دریافت پناهنده‌گی در استرالیا را دریافت نموده‌اند.»

وی اضافه نمود: «این به آن معنی است، قسمی که ما پیش‌تر به آن ها گفتیم، ما آن‌ها را به عنوان پناهنده‌گان واقعی نمی‌شناسیم و ما در نظر داریم آن ها را دوباره برگردانیم مگر این که در مورد درخواست‌های آن‌ها تجدید نظر صورت بگیرد.»

داود جمال از گروه اجتماعی شبکه دادگستری به AAP گفته است، بازداشت‌شده‌گان برعلیه آن چه را رد تصادفی درخواست‌های‌شان از طرف دولت استرالیا می‌دانند دست به تظاهرات زده‌اند.

دولت استرالیا از سال 2010 تا 2011 میلادی رد درخواست پناهنده‌گی پناه‌جویان ایرانی را از 47 درصد به 90 درصد افزایش داده است، این به آن معنی است که از هر 10 پناه جوی ایرانی درخواست‌های ابتدایی 9 تن آن‌ها از طرف دولت استرالیا رد می‌گردد.

بیشتر بخوانید:

«درگیری پناه‌جویان با پلیس استرالیا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,