Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
تشدید سرکوب معترضان در سوریه،

«زمین‌سوزی استراتژی جدید ارتش و حکومت سوریه»

2011 June 15

خبر / رادیو کوچه

با استقرار تانک‌های سوریه در اطراف شهرها و روستاهای نزدیک مرز ترکیه، سرکوب تظاهرات ۱۲ هفته‌ای مخالفان حکومت گسترش می‌یابد. مقام‌های این کشور می‌گویند نیروهایش پس از تثبیت کنترل خود بر جسرالشغور، به‌دنبال شورشیان در اطراف این شهر هستند.

به گزارش الجزیره، شاهدان عینی می‌گویند که ارتش استراتژی «زمین‌سوزی» را در پیش گرفته و خانه‌ها و زمین‌های شهروندانی که فرار می‌کنند را آتش می‌زند.

در همین حال آمریکا این سرکوب‌ها را «سبعانه» خوانده و بار دیگر از دولت سوریه خواسته است تا از خشونت علیه معترضان خودداری کند.

دمشق تاکید دارد که با گروه‌های مسلح که به نیروهای امنیتی حمله و روستاها را غارت می‌کنند مبارزه می‌کند.

اما هزاران شهروند سوریه که به ترکیه گریخته‌اند می‌گویند که «اوباش» ارتش و مزدوران طرف‌دار حکومت خانه‌هایشان را آتش زده و هر چه داشته‌اند به سرقت برده‌اند.

ارتش روز یک‌شنبه کنترل این شهر را که صحنه ناآرامی‌های ضد دولتی بود، در دست گرفت.

لازم به اشاره است جی کارنی، سخن‌گوی کاخ سفید با محکوم کردن این سرکوب‌ها گفت: «پرزیدنت اسد باید وارد یک گفت‌وگوی سیاسی شود. گذار باید انجام شود. او اگر گذار را رهبری نمی‌کند، باید کناره‌گیری کند.»

یادآوری می‌شود تعداد پناهندگان سوری که از بیم سرکوب نیروهای امنیتی به ترکیه و لبنان پناهنده شدند به 13 هزار تن رسید. بر اساس گزارش منابع خبری تاکنون 8 هزار و 538 تن وارد ترکیه شدند و 5 هزار تن نیز به لبنان پناه بردند.

بیشتر بخوانید:

«کنترل کامل شهر جسرالشغور توسط ارتش سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,