Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
شرح یادگاری،

«آخرین لحظه‌های حضور آقای صابر در بند ۳۵۰»

2011 June 16

نیم شب 20 خرداد پس از 9 روز ازآغاز اعتصاب غذای آقای صابر وی دچار حمله قلبی شد، پس از اطلاع به افسر نگهبان کشیک بند آقای دایی قرار به انتقال ایشان به بهداری زندان اوین شد. با هم‌کاری حاضرین ایشان با برانکارد به محوظه جلوی بند منتقل شد که متاسفانه فاصله کم‌تر از یک دقیقه‌ای بهداری تا بند با تاخیر بیش از 15 دقیقه‌ای آمبولانس مواجه شد. پس از منتقل شدن ایشان به بهداری بچهی به بند منتقل داده شدند ولی نیم ساعت بعد شاهد بازگشت آقای صابر به بند بودیم و این بار در شرایطی نامساعدتر و تکیده‌، با نگرانی حال ایشان و شرح ماوقع بهداری را جویا شدیم که خود ایشان بیان داشتند که در بهداری توسط عوامل آن‌ها و شخصی به اسم «عظمت» مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته و با مشت بر سر ایشان کوبیده شده و توسط پرسنل بهداری با پای برهنه از آن‌جا به بیرون انداخته شدند!!!

در آخرین کلاس درس در بند، آقای صابر به ما گفت: «هر رفتی با نقطه‌چین‌هایی برای بقیه هم‌راه است که دیگران باید پی‌گیر آن باشند، عزت‌اله سحابی و هاله هم نقطه‌چین‌های خود را برای ما به جا گذاشتند.»

این نحوه برخورد با آقای صابر با اعتراض حاضرین در اتاق ایشان به افسر نگهبان بند مواجه شد که البته از سوی ایشان به کلی تکذیب شد. در همین حال شاهد وخامت حال آقای صابر به صورت درد شدید در قفسه سینه و سمت چپ بدن و هم‌چنین حالت تهوع در ایشان بودیم که متاسفانه به دلیل اتفاقات رخ داده در بهداری‌، ایشان از منتقل شدن به آن‌جا به شدت امتناع کردند که درنهایت با اصرار دوستان که نگران حال ایشان بودند و قول افسر نگهبان مبنی بر حفاظت از ایشان در مقابل عوامل ضرب و شتم‌کننده و هم‌چنین  انتقال به بیمارستانی خارج از زندان‌؛ ایشان به جلو بند با برانکارد انتقال داده شدند که متاسفانه با تاخیر مجدد بیش از حد آمبولانس حال ایشان رو به وخامت نهاد و حتا با حضور آمبولانس با خراب بودن برانکارد و تجهیزات آن مواجه شدیم و در پایان با سختی و مشقت بسیار هدی صابر به آمبولانس منتقل شد و این آخرین دیدار ما با عزیزترین و با اخلاق‌ترین دوستمان بود.

در آخرین کلاس درس در بند، آقای صابر به ما گفت: «هر رفتی با نقطه‌چین‌هایی برای بقیه هم‌راه است که دیگران باید پیگیر آن باشند، عزت‌اله سحابی و هاله هم نقطه چین‌های خود را برای ما به جا گذاشتند.»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,