Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
توسط ماموران امنیتی صورت گرفت،

«بازداشت منصوره بهکیش فعال مدنی»

2011 June 17

خبر / رادیو کوچه

منصوره بهکیش، از اعضای خانواده بهکیش که شش عضو خود را در کشتار زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷ از دست داده است در تهران بازداشت شده است.

به گزارش مادران پارک لاله، ماموران امنیتی جمهوری اسلامی خانم بهکیش را روز یک‌شنبه ۲۲ خرداد ماه جاری، به هم‌راه چند نفر دیگر دستگیر کرده‌اند.

به گفته شاهدان عینی،‌ یک مامور اطلاعاتی زن ساعت هشت شب در تقاطع یوسف‌آباد و فاطمی او را شناسایی و دستگیر می‌کند که پس از انتقال به پلیس امنیت، وی را به‌عنوان مورد خاص به زندان اوین منتقل می‌کنند.

این گزارش می‌افزاید که تا‌کنون هیچ‌گونه اطلاع دیگری از وضعیت منصوره بهکیش به خانواده‌اش داده نشده است.

منصوره بهکیش به هم‌راه بسیاری دیگر از اعضای خانواده‌های زندانیان سیاسی، در طول سال‌های گذشته، هم‌زمان با مراسم سال‌گرد کشتار زندانیان سیاسی ایران در تابستان ۶۷ از سوی وزارت اطلاعات در همین رابطه احضار و یا بازداشت شده است.

وی هم‌چنین در ماه‌های پس از انتخابات بحث‌برانگیز دهمین دوره ریاست جمهوری در سال ۸۸ دوبار به‌دلیل شرکت در مراسم بعدازظهرهای شنبه مادران عزادار در پارک لاله تهران بازداشت شد و در روز چهارشنبه ۲۶ اسفندماه همین سال هنگامی که برای دیدار با فرزندان خود عازم ایتالیا بود، از طرف مقامات قضایی ایران ممنوع‌الخروج اعلام شد.

سیامک اسدیان همسر خواهرش زهرا در مهرماه ۶٠، زهرا در شهریور ۶۲؛ برادرانش محسن در اردی‌بهشت ۶۴ و محمود و علی در شهریور ۶٧، کشته شدند.

تنها برادر باقی‌مانده منصوره بهکیش، جعفر بهکیش، فعال حقوق بشر است که هم‌اکنون در خارج از ایران زندگی می‌کند.

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,