Saturday, 18 July 2015
15 June 2021

«گالری/مسابقه‌ای برای حمایت از زنان زندانی ایرانی»

2011 June 17

آنجلا نوبهار / عکس / رادیو کوچه

حدود ۱۳۰ دونده که اکثر آنان را مردان تشکیل می‌دادند برای شرکت در مسابقه‌ی دو به مسافت ۵ مایل در حمایت از زنان زندانی ایرانی در پارک برک ایالت ویرجینا شرکت کردند.

این مسابقه در روز یک‌شنبه ۲۲ خرداد به منظور هم‌بستگی با زنان ایرانی؛  توسط موسسه غیر‌انتفاعی ایران رویان، هم‌زمان با پنجمین سال‌روز حرکت اعتراضی گروهی از فعالان جنبش زنان در ۲۲ خرداد سال ۱۳۸۵ درایران به قوانین تبعیض‌آمیز علیه زنان برگزار شد.

این اولین حرکت از فراخوان حمایتی این موسسه با نام «‌فراموش نخواهیم کرد‌» را شامل می‌شود. مسابقه راس ساعت ۸ و نیم صبح با حضور حدود ۱۳۰ شرکت کننده و نزدیک به ۲۰ نفر افراد داوطلب برای کمک در مراسم شروع شد و جان زیمرمن آمریکایی‌تبار پس از ۳۰ دقیقه برنده نفر اول مردان و الی متکالف آمریکایی‌تبار‌ برنده نفر اول زنان شدند. موسسه ایران رویان در پایان به نفرات اول تا سوم این مسابقه جوایزی اهدا کرد.

در این مراسم بیانیه‌ای از سناتور کرک از ایلنوی برای حمایت از مسابقه و زنان زندانی در ایران قرائت شد. هم‌چنین قطعه‌ای موسیقی با نام «‌آزاد باش‌» توسط ملیسا گرین اجرا شد.

ایران رویان یک موسسه غیرانتفاعی بدون وابستگی سیاسی یا مذهبی در ایالت ویرجینیا است که در ماه سپتامبر ۲۰۱۰ تاسیس شده است. هدف این موسسه پیش‌برد وضعیت حقوقی، اجتماعی و سیاسی زنان و دختران ایران است. این موسسه با هم‌کاری سازمان اسناد حقوق بشر ایران فراخوان «‌فراموش نخواهیم کرد‌» را برای دفاع از حقوق زنان زندانی در ایران آغاز کرده است.

برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانید از تارنمای ایران رویان دیدن کنید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , ,