Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
هشدار جدید نخست وزیر پیشین عراق،

«دخالت‌های مخرب ایران به ضرر همه کشورهای منطقه است»

2011 June 17

خبر / رادیو کوچه

ایاد علاوی نخست وزیر پیشین عراق و رییس فهرست العراقیه نسبت به آن‌چه «دخالت‌های مخرب ایران در عراق و منطقه» نامید هشدار داد.

به گزارش العربیه، علاوی دخالت‌های ایران در امور کشورهای منطقه را به ضرر منافع همه کشورها از جمله ایران به شمار آورد و افزود که هم‌کاری و داشتن روابط خوب بین کشورهای منطقه و ایران، به دلیل همسایگی امری اجتناب ناپذیر است.

وی همچنین مقامات ایرانی را به ایفای نقشی مثبت در منطقه دعوت کرد تا به گفته وی «از درگیری احتمالی که به ضرر ایران است، جلوگیری شود.»

ایاد علاوی رییس فهرست العراقیه نسبت به گسترش خفقان و نیز بازگشت فرقه گرایی به عراق هشدار داده و  در این باره گفته که ناقوس خطر در عراق به صدا درآمده است و خفقان غیرعادی در تمامی زمینه‌ها در عراق وجود ‏دارد، به‌ ویژه پس از انتخابات پارلمانی اخیر در کشور.

وی هم‌چنین سرکوب تظاهرات اعتراضی مردم عراق توسط دولت این کشور را محکوم و تاکید کرد که این دولت به سرکوب مخالفان پرداخته است.

وی با انتقاد از عمل‌کرد مالکی نخست وزیر عراق گفت: «قانون اساسی کشور بر این نکته تاکید دارد که هیئت دولت و رییس آن، به عنوان قوه مجریه در کشور می باشند در حالی‌که اکنون این کار تنها به نخست وزیر منحصر شده است. »

نخست وزیر پیشین عراق در پایان هشدار داد که اگر شراکت ملی که مورد قبول احزاب عراقی قرار گرفته بود، محقق نشود بایستی سراغ گزینه‌های دیگری مانند سلب اعتماد از دولت و یا برگزاری انتخابات زودرس برویم.»

 

 

بیشتر بخوانید:

«اتهام‌ها علیه ایران تکراری و کذب است»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,