Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
در خواست ترکیه از بشار الاسد،

«به خشونت مفرط علیه تظاهرکنندگان پایان دهید»

2011 June 17

خبر / رادیو کوچه

ارشاد هرمزلو مشاور اردغان روز پنج‌شنبه گفت که کشور متبوعش از رهبر سوریه خواسته تا به‌کارگیری خشونت مفرط علیه تظاهرکنندگان را متوقف کرده و ضمن پای‌بندی به اصول دمکراسی، به خواسته‌های مردم پاسخ مثبت دهد .

حسن ترکمانی فرستاده ویژه دمشق به آنکارا، بعد از ظهر روز گذشته برای بحث درباره اوضاع در سوریه و مسئله پناهندگان آن کشور در ترکیه به مدت سه ساعت با اردغان نخست وزیر ترکیه دیدار کرد .

به گزارش خبر گزاری رویترز به نقل از شاهدان عینی ارتش سوریه در روستای معرشمشه و معرالنعمان اقدام به تیراندازی بی رویه و کورکورانه به سوی خانه‌های مسکونی کرده که در نتیجه آن یک تن کشته و تعداد زیادی از مردم از ترس به سوی ترکیه گریختند .

این درحالی است که امروز سازمان ملل متحد در گزارش تازه‌ای سوریه را به نقض حقوق شهروندان خود متهم کرد.

بنا بر گزارش جدید سازمان ملل متحد که به درخواست کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد تهیه شده، نیروهای امنیتی سوریه از آغاز تظاهرات تاکنون بیش از 1100 نفر از مخالفان غیرمسلح را با اسلحه گرم به قتل رسانده.

بازرسان سازمان ملل متحد می‌گویند بیش از 10 هزار نفر از معترضان به وسیله دولت سوریه بازداشت شده اند .این گزارش بیان‌گر نقص آشکار حقوق بشر و بازداشت متعرضان در این کشور است.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، بارها از سوریه خواسته است به بازرسان بین المللی اجازه ورود دهد تا آن‌ها بتوانند اوضاع این کشور را بررسی کنند اما حکومت بشار اسد با این درخواست مخالفت کرده است .

 

بیشتر بخوانید:

«زمین‌سوزی استراتژی جدید ارتش و حکومت سوریه»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,