شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
17 October 2016
هم‌زمان با شکستن رکورد در اكران عمومی فرانسه،

«سارکوزی خواستار تماشای «جدایی نادر از سیمین» شد»

۱۳۹۰ خرداد ۲۸

خبر / رادیو کوچه

نیکولا سارکوزی، رییس‌جمهوری فرانسه در روزهای اخیر، در اظهارنظری، خواستار تماشای فیلم «جدایی نادر از سیمین» جدیدترین ساخته‌ی اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی و برنده جوایز بهترین فیلم و بهترین هنرپیشه‌های زن و مرد جشن‌واره برلین، برلیناله، در کاخ «الیزه» شد.

به گزارش شبکه 1 اروپا،‌ هم‌زمان با اکران عمومی جدیدترین ساخته‌ی اصغر فرهادی در فرانسه دفتر نیکلا سارکوزی از توزیع‌کننده فیلم «جدایی نادر از سیمین» خواسته است تا یک نسخه از فیلم جدید «اصغر فرهادی» را به‌طور ویژه در اختیارش قرار بدهد.

رییس جمهوری فرانسه قصد دارد این فیلم را به‌هم‌راه همسرش کارلا برونی به‌طور اختصاصی در سالن نمایش‌های کاخ الیزه تماشا کند.

در ادامه این گزارش اشاره شد: «این درخواست سارکوزی نشانه موفقیت فیلم فرهادی است که در جشن‌واره برلین موفق به کسب جایزه خرس طلا و دو خرس نقره‌ای برای مجموعه بازیگران شده است.»

براساس اعلام کمپانی پخش فیلم «ممنتو فیلمز»؛ «جدایی نادر از سیمین» با تبلیغات بسیار گسترده در سطح کشور فرانسه از ـ 8 ژوئن ـ اکران خود را آغاز کرده است و در ظرف این مدت کوتاه رکورد فروش فیلم‌های اکران شده در فرانسه را شکسته است. این فیلم در فروش، بالاتر از فیلم‌های «برادران داردن» ـ برگزیده‌ی جشن‌واره کن ـ و فیلم آمریکایی «ایکس‌من» و فیلم وودی آلن قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

«خرس طلایی جشن‌واره برلین برای فیلم اصغر فرهادی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,