Saturday, 18 July 2015
24 October 2021

«ویدیو/ صدای حمایت از اعتصاب‌کنندگان»

2011 June 21

رادیو کوچه

در خبرها آمده بود:

دوازده نفر از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین در اعتراض به درگذشت هدی صابر و ‌جان‌باختن‌ هاله سحابی دو زندانی سیاسی از روز  شنبه ۲۸ خرداد وارد اعتصاب غذای نا‌محدود شده‌اند. آن‌ها در بیانیه‌ای که در این خصوص منتشر کرده‌اند ضمن گرامی‌داشت یاد همه کشته‌شدگان معترضان ضد‌دولتی در ایران از امروز اعتصاب غذای خود را آغاز کرده‌اند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «ملت ما قربانیان و شهدای بسیاری را در همه این سال‌ها در راه دفاع از مهین و آزادی نثار کرده است، اما جنبش سبز ملت ایران نقطه عطف بزرگی در این راه بود که ده‌ها شهید از ندا تا هاله و از سهراب تا صابر را تقدیم کرد و در کنار آن ده‌ها معلول زمین‌گیر شده و صدها زندانی بی‌گناه با احکام ناعادلانه‌ای مواجه شده‌اند که در روند صدور این احکام بسیاری از بندهای قوانین اساسی و ایین دادرسی و حقوق شهروندی، نقض شده است.»

بهمن احمدی‌امویی، حسن اسدی‌زیدآبادی، عمادالدین باقی، عماد بهاور، قربان بهزادیان‌نژاد، محمد داوری، امیرخسرو دلیرثانی، فیض‌اله عرب‌سرخی، ابوالفضل قدیانی، محمد‌جواد مظفر، محمدرضا مقیسه و عبداله مومنی امضا‌کنندگان این بیانیه بودند.

در این بین عمادالدین باقی از زندان آزاد شد. از سویی دیگر مهدی کریمیان اقبال، فعال سیاسی و از اعضای جبهه مشارکت به اعتصاب‌کنندگان اوین پیوسته بود که به دلایلی از عنوان کردن نامش در بین اعتصاب کنندگان خودداری کرده بود. محسن امین‌زاده‌، فعال سیاسی و معاونت وزارت امور خارجه دولت محمد خاتمی، بعدازظهر سه‌شنبه به زندان اوین بازگشت و از همان موقع به جمع اعتصاب‌کنندگان اوین پیوست.

هم‌چنین محمد‌جواد مظفر، یکی از اعتصاب‌کنندگان به دلیل فوت مادر همسرش به مرخصی سه روزه آمده است.

اینک از گوشه گوشه جهان صدای همراهان آن ها به گوش می رسد. آن چه در پی می آید صدای همراهی گروهی از فعالان سیاسی و مدنی ایرانی است به دوازده آزاده در اعتصاب:

[vimeo]http://vimeo.com/25376752[/vimeo]

[vimeo]http://vimeo.com/25376915[/vimeo]

[vimeo]http://vimeo.com/25377045[/vimeo]

[vimeo]http://vimeo.com/25377206[/vimeo]

[vimeo]http://vimeo.com/25377349[/vimeo]

[vimeo]http://vimeo.com/25487374[/vimeo]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=trmxAg7mCgE&feature=player_embedded[/youtube]


«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , ,