Saturday, 18 July 2015
18 June 2021
تکنو کوچه- دور دنیا در هشتاد روز

«جهان‌گردی با یاهو تراول»

2011 June 21

کیومرث سجادی / تکنوکوچه

آیا شما از آن‌دسته انسان‌هایی هستید که معتقدند که برای یک سفر خوب و ارزش‌مند باید  از قبل برنامه‌ریزی کرد؟ آیا از سفر کردن به نقاط مختلف دنیا لذت می‌برید و برای این کار از مدت‌ها قبل به تحقیق درباره‌ی محل موردنظر می‌پردازید؟ اگر همه‌ی این‌ها در مورد شما صدق می‌کند و دوست دارید برای لحظه لحظه سفر خود برنامه‌ریزی داشته باشید و نمی‌خواهید هیچ‌جایی را برای دیدن ازدست بدهید با این برنامه و بررسی یاهو تراول هم‌راه شوید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

با وارد کردن کلمه کاربری و رمز عبور حساب‌کاربری یاهوی خود می‌توانید از امکانات این بخش یاهو نیز مانند دیگر بخش‌ها استفاده کنید. اگر هدف مشخصی را برای سفر آینده‌تان مشخص نکرده‌اید، یاهو با پیشنهاداتش به شما کمک می‌کند تا بتوانید مقصد بعدی‌تان را مشخص کنید. پس از انتخاب مکان و زمان سفر بیایید کار را از برنامه‌ریزی برای سفر شروع کنیم. از منوی My Travel گزینه Trip Planner را انتخاب کنید، وارد صفحه‌ای شده که می‌توانید یک سفر جدید ایجاد کرده و یا برای سفر ایجاد شده برنامه‌ریزی کنید. پس از وارد کردن مشخصات کلی سفر مانند انتخاب یک عنوان، شهرهای مورد علاقه جهت بازدید و تاریخ شروع و پایان سفر به برنامه‌ریزی برای سفر خود مشغول شوید.

با کلیک بر روی دکمه Add لیست جاهای دیدنی‌، هتل‌ها، رستوران‌ها، مراکز خرید و تفریحی شهری که انتخاب کرده‌اید به ترتیب بیش‌ترین امتیاز داده شده توسط کاربران یاهو، لیست می‌شوند که می‌توانید هرکدام را به برنامه سفر خود اضافه کنید. برای هر‌کدام از مکان‌هایی که برای بازدید در نظر گرفته‌اید می‌توانید زمان دقیق بازدیدتان را با تعیین بازه‌ی زمانی آن مشخص کنید. ضمن آن‌که توضیحاتی از هر مکان با نظراتی که دیگر کاربران در خصوص آن مکان گذاشته‌اند نیز در دست‌رس است و یا می‌توانید نظرات خود را در مورد رستوران و یا بنای تاریخی که رفته‌اید اعلام کنید. یاهو این امکان را نیز می‌دهد تا محل مکان‌هایی که در برنامه سفر خود دارید را بر روی نقشه مشاهده کرده و از محل دقیق آن‌ها مطلع شوید. اگر جایی را در برنامه‌ی خود دارید که در لیست یاهو وجود ندارد می‌توانید آن را با وارد کردن مشخصات مربوطه به برنامه سفرتان اضافه کنید.

از هر کجا و به هر جای دنیای که سفر می‌کنید یاهو برای خرید بلیط هواپیما و کروز، رزرو هتل، اجاره ماشین  به شما به‌ترین قیمت‌ها را از شرکت‌های مختلف پیشنهاد می‌دهد تا با رزرو هم‌زمان تا ۵۵۰ دلار در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

پس از این‌که با دقت تمامی روزهای سفرتان را برنامه‌ریزی کردید می‌توانید اطلاعات مربوط به سفر خود را در قالبی قابل چاپ شامل عکس، آدرس، نقشه، تلفن و اطلاعات مکان‌های در نظر گرفته‌ شده، بر روی کاغذ چاپ کرده و  هم‌راهتان ببرید. هم‌چنین یاهو در صورت تمایل لینکی را جهت دست‌رسی به اطلاعات هر سفر به موبایل شما به‌صورت پیام کوتاه ارسال کرده تا از طریق موبایل خود نیز در طول سفر به این اطلاعات دست‌رسی داشته باشید.

اگر می خواهید در  سفر تنها نباشید و با جمعی از دوستان‌تان به سفر بروید یاهو این اجازه را می‌دهد تا سفرهای خود را با آن‌ها به اشتراک ‌بگذارید. به‌این‌ترتیب آن‌ها نیز می‌توانند برنامه سفر شما را ملاحظه کرده و یا تغییراتی در آن انجام دهند و برای یک سفر مشترک با دوستان برنامه‌ریزی کنید. هم‌چنین می‌توانید سفرهای دوستان خود را نیز مشاهده کرده و یا از برنامه‌ی سفرهای آینده‌ی آن‌ها باخبر شوید.

در طول سفر از بارگذاری عکس‌های زیبایی که گرفته‌اید در Yahoo Travel دریغ نکنید تا دیگران را نیز در لذت سفر خود شریک کنید.

با ثبت نام در بخش My Alerts  اطلاعات جدید مربوط به شهرهایی که قصد سفر به آن‌ها را دارید به آدرس ایمیل‌تان فرستاده می‌شوند تا از جدیدترین اتفاقات و امکانات گردش‌گری مربوطه با خبر شوید. در نهایت یاهو اطلاعات و راه‌نمایی‌های متنوع و جالبی را در بخش‌های مختلف سایت از جاذبه‌‌های گردش‌گری گرفته تا رزرو هتل و بلیط هواپیما بصورت لحظه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید به‌ترین انتخاب‌ها را برای یک سفر به‌یادماندنی داشته‌باشید.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , ,