Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
فراخوان تجمع پناه‌جویان ایرانی در ترکیه،

«حمایت از تمامی زندانیان سیاسی و اعتصاب‌کننده در ایران»

2011 June 23

جمعی از پناه‌جویان ایرانی در ترکیه، در حمایت از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در ایران، با صدور فراخوان به تجمع در شهر آنکارا، حمایت خود را از زندانیان سیاسی در ایران و 12 تن از این زندانیان که دست به اعتصاب غذا زده‌اند اعلام می‌کنند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

متن این فراخوان به شرح زیر است:

فراخوان تجمع پناه‌جویان ایرانی در ترکیه به مناسبت هم‌بستگی و حمایت از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی

اشکان منفرد، هماهنگ‌کننده و برگزار کننده‌ی این مراسم با اعلام این خبر و دعوت از تمامی پناه‌جویان ایرانی مقیم ترکیه و آنکارا، زمان و مکان برگزاری این مراسم را به این صورت اعلام کرد:

شنبه 25 ژوئن از ساعت 17 الی 18 در میدان مرکزی شهر آنکارا- میدان کیزلای- گُون پارک- مقابل ساختمان YKM

گفتنی است این مراسم در 14 شهر دیگر جهان در حمایت از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در ایران و رساندن پیام آنان به گوش جهانیان برگزار خواهد شد. آنکارا پانزدهمین شهر برگزار کننده‌ی این مراسم خواهد بود.

هم‌چنین جمعی از فعالان دانش‌جویی مقیم شهر وان ترکیه در اعلام هم‌بستگی با دوازده زندانی سیاسی زندان اوین که در اعتصاب غذا به سر می‌برند، چهارشنبه، یکم تیرماه را روزه سیاسی گرفته و حمایت خود را از این زندانیان سیاسی اعلام کردند.

آن‌ها بیانیه‌ای را نیز صادر کرده که در زیر متن آن می‌آید:

فریادهای گلوی خشکیده شما جرعه‌های سکوتمان را دگر باره سبز کرد.

اهالی صابر بند 350 اوین، عزیزان در اعتصاب‌، که  یادمان دادید در دشوارترین لحظه‌ها، صدای اعتراض و دادخواهی نخواهد مرد. صدای هیچ نخواهی تان را شنیدیم، نفس‌های ما نیز همانند بسیاری از ایرانیان سراسر جهان بند آمده، ما شاهد مبارزه تان با استبداد دینی هستیم و شما ما را به شهادت فراخوانده‌اید. در این فضای نفس‌گیر با شما پیمان می‌بندیم که هم‌راه تان بمانیم.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,