Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
صبح روز دوشنبه رخ داد،

«آتش‌سوزی خراب‌کارانه در اتاق منشی‌های آیت‌اله هاشمی»

2011 June 23

خبر / رادیو کوچه

مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار اطلاعیه‌ای از وقوع آتش‌سوزی «خراب‌کارانه» در اتاق منشی‌های آیت‌اله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع، خبر داده است.

بر اساس اطلاعیه مجمع که خبرگزاری‌های داخلی و دولتی آن را منتشر کرده‌اند این آتش‌سوزی در ساعت2:30 بامداد دوشنبه سی‌ام خرداد رخ داده است.

اطلاعیه مجمع تشخیص می‌گوید یکی از اتاق‌های ساختمان قدس، دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در اقدامی «خراب‌کارانه» دچار حریق شد و تمام وسایل آن در آتش سوخت.

مجمع تشخیص این اقدام را «قابل تامل و مشکوک» خوانده و اعلام کرده است که شخصی با ورود به ساختمان قدس، با وسیله‌ای اتاق محل استقرار منشی‌های آیت‌اله هاشمی رفسنجانی را به آتش کشیده و متواری شده است.

این اطلاعیه می‌گوید منشی کشیک دفتر مجمع که در اتاق در حال استراحت بوده دچار سوختگی و به بیمارستان منتقل شده است.

مطابق اعلام مجمع تشخیص مصلحت، علی‌رغم حضور ماموران آتش‌نشانی و جلوگیری از گسترش آتش به قسمت‌های دیگر این ساختمان، اتاق منشی‌های رییس مجمع تشخیص مصلحت با تمام وسایل آن در شعله‌های آتش سوخته است.

اطلاعیه مجمع می‌گوید که دوربین‌های حفاظتی از لحظه ورود «خراب‌کار» به مجمع تا لحظه فرار از چهره او تصویرهای روشنی ثبت کرده‌اند که این تصاویر در اختیار مراجع و مسوولان ذیربط قرار گرفته است.

اطلاعیه مجمع تشخیص مصلحت می‌گوید: «در صورت تلاش مناسب نهادهای حفاظتی و امنیتی ذیربط، همه ابعاد این حادثه آشکار می‌شود و اطلاعات به دست آمده در زمان مناسب در اختیار امت بزرگوارمان قرار خواهد گرفت.»

مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخشی از کاخ مرمر تهران مستقر است که نام آن در سال های اخیر به ساختمان قدس تغییر داده شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,