Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد؛

«جزئیاتی از اتهامات مالی و امنیتی ملک‌زاده»

2011 June 24

خبر/ رادیو کوچه

زهره الهیان، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ابراز داشته که محمدشریف ملک‌زاده در بحث مناطق آزاد دارای اتهامات مالی و در موضوع شورای عالی ایرانیان خارج از کشور نیز دارای اتهامات امنیتی است.

وی با اشاره به بازداشت محمدشریف ملک‌زاده از افراد نزدیک به بقایی و مشایی، گفت: «ایشان در قوه قضاییه پرونده دارند و در کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در قالب تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، مواردی که مورد ابهام نمایندگان بود درباره ایشان وجود دارد. از جمله بحث بی‌انضباطی مالی و بحث مناطق آزاد که جز اتهامات آقای ملک‌زاده است.»

الهیان خاطرنشان کرد که در شورای عالی ایرانیان خارج از کشور هم درباره مدعوینی که در آن حضور داشتند، مباحثی مطرح بود که به لحاظ امنیتی اطلاعاتی اهمیت زیادی داشت و وزارت اطلاعات هشدارهای لازم را در دعوت از برخی افراد داده بود. اما این موارد با بی‌توجهی ملک زاده مواجه شده بود.

وی در خصوص شایعاتی مبنی بر احتمال بازداشت حمید بقایی نیز اظهار بی اطلاعی کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه اظهار داشت: «درباره آقای مشایی هم مواردی مطرح است و پرونده‌های مربوط به وی سیر خود را طی می‌کند.»

وی ادامه داد: «کمیسیون اصل 90 در مجلس به دنبال شکایت برخی نمایندگان از آقای بقایی و آقای مشایی، بررسی‌هایی را انجام می‌دهد و مستنداتی دارد که این روند در کمیسیون مذکور دنبال می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:

«معاون مستعفی وزارت خارجه بازداشت شد»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,