Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
در تورنتو؛

«فراخوان برای حمایت از زندانیان اعتصاب غذا کننده»

2011 June 24

جمعی از فعالین حقوق بشر و جمعی از دانش‌جویان دانش‌گاه‌های تورنتو با حمایت مرکز بین المللی حقوق بشر، جبهه متحد دانش‌جویی کانادا، انجمن حقوق بشر دانش‌گاه یورک، انجمن حقوق بشر ایران در دانش‌گاه رایرسون، و نیز انجمن دانش‌جویان دانش‌گاه رایسون از ایرانیان مقیم تورنتو و سایر شهروندان تورنتو دعوت کرده‌اند تا از ساعت 6 تا 8 عصر روز جمعه مورخ 24 جون( 3تیر) با جمع شدن در میدان دان داس(Dundas square) ضمن هم‌بستگی با این عزیزان از جان گذشته و اعلام حمایت از خواسته‌های به حقشان ندای اعتراضی مردم کشور باشند. برای  اطلاعات  بیشتر  می  توانید  به  صفحه  فیس بوک ذیل مراجعه کنید:

http://www.facebook.com/event.php?eid=180836325307414&notif_t=event_photo_change

متن کامل این  فراخوان  به این شرح  است: هاله سحابی دختر عزت ایران زمین را در مراسم ختم پدرش شهید کردند. هدی صابر نیز در اعتراض به کشته شدن هاله لب از خوردن فروبست تا آن‌که پس از ضرب و شتم توسط مسوولان زندان او هم به شهادت رسید. از انجام هیچ شرمی دریغ نکرده‌اند.

دوازده نفر از آزادگان دربند میهن‌مان چند روزی است که جانشان را به کف دست گرفته‌اند و اعتصاب غذای نامحدودی را آغار کرده اند. اعتصاب غذا فاجعه ایست که لحظه لحظه و ذره ذره تن را می سوزاند.

بهمن احمدی امویی، حسن اسدی زیدآبادی، مهدی کریمیان اقبال، عماد بهاور، قربان بهزادیان نژاد، محمد داوری، امیرخسرو دلیرثانی، فیض اله عرب سرخی، ابوالفضل قدیانی، محمد جواد مظفر، محمدرضا مقیسه و عبداله مومنی همچون شمع می سوزند تا ثابت کنند که هنوز شرافت زنده است. با گذشت هر ساعت یک قدم به مرگ نزدیک‌تر می‌شوند. مخاطب این اعتصاب غذا بیش از هر چیز وجدان‌های ایرانیان در گوشه و کنار عالم است.

و اینک شش زندانی سیاسی دیگر از زندان رجایی شهر کرج به این اعتصاب پیوسته اند؛ کیوان صمیمی، عیسا سحر خیز، مسعود باستانی، علی عجمی، جعفر اقدامی و حشمت اله طبرزدی اعلام کرده اند تا زمانی که این۱۲ تن در بند ۳۵۰ اوین در اعتصاب غذا هستند با آنان همراه خواهند بود.

ما جمعی از فعالین حقوق بشری و جمعی از دانش‌جویان دانش‌گاه‌های تورنتو با حمایت جبهه متحد دانش‌جویی کانادا، انجمن حقوق بشر دانش‌گاه یورک، انجمن حقوق بشر ایران در دانش‌گاه رایرسون، و نیز انجمن دانش‌جویان دانش‌گاه رایسون از شما ایرانیان مقیم تورنتو و سایر مردم می‌خواهیم تا از ساعت 6 تا 8 عصر روز جمعه مورخ 24 جون( 3تیر) با جمع شدن در میدان دان داس ضمن هم‌بستگی با این عزیزان از جان گذشته و اعلام حمایت از خواسته‌های به حقشان ندای اعتراضی مردم کشورمان باشیم.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,