Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
از روز جمعه 24 ژوئن آغاز شد،

«اعتصاب غذا برای آزادی دو آمریکایی زندانی در ایران»

2011 June 25

خبر / رادیو کوچه

مادران دو آمریکایی کوه‌نورد که حدود دو سال است در زندان اوین تهران در بازداشت به‌سر می‌برند، روز جمعه 24 ژوئن، اعلام کرده‌اند که برای آزادی فرزندان خود به هم‌راه چند زن دیگر یک کمپین اعتصاب غذای نوبتی به راه می‌اندازند.

شین باوئر و جاشوا فتال به هم‌راه سارا شورد در اواخر ژوئیه سال ۲۰۰۹ در نزدیکی مرز ایران و عراق، به اتهام ورود به خاک ایران دستگیر شدند.

به گزارش بی‌بی‌سی، لورا فتال، مادر جاشوا فتال، اظهار داشت که از روز جمعه اعتصاب غذای نوبتی خود را آغاز می‌کند.

او گفت: «اینگرید بتانکور، سیاست‌مدار کلمبیایی که شش سال و نیم گروگان شورشیان فارک بود، من را هم‌راهی می‌کند. بعد از من نورا شورد، مادر سارا شورد که آزاد شد، اعتصاب غذا می‌کند و نوبت اوست.»

خانواده‌های دو آمریکایی می‌گویند که این کمپین تا روز ۳۰ ژوئن ادامه خواهد داشت.

لازم به اشاره است آن‌ها در ماه می امسال هم اعتصاب غذا کرده بودند.

خانم فتال افزود: «در روزهای بعد هم تعدادی از افراد معروف به اعتصاب غذا می‌پیوندند. از جمله سیندی شیهان، فعال ضد جنگ که پسرش در جنگ عراق کشته شد. پنج‌شنبه، ۲۹ ژوئن، نوبت سیندی هیکس است که اعتصاب غذا کند. این روز، روز تولد اوست.»

طی ماه‌های گذشته علاوه بر دولت آمریکا، شمار زیادی از چهره‌های سرشناس مانند یوسف اسلام، خواننده مسلمان شده بریتانیایی و سر اسقف دزموند توتو، برنده جایزه نوبل و از چهره‌های مبارزه با آپارتاید خواهان آزادی این دو جوان آمریکایی شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«درخواست برای آزادی کوه‌نوردان آمریکایی بازداشتی در ایران»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,