Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
گزارش از تورنتو ـ حمایت از زندانیان سیاسی در اعتصاب غذا

«تقاضای پایان اعتصاب غذا»

2011 June 25

آویده مطمئن‌فر/ تورنتو/ رادیو کوچه

avideh@koochehmail.com

عصر جمعه، ۲۴ ژوئن، از ساعت ۶ تا ۸ ، در میدان «دان داس» Dundas square در مرکز شهر تورنتو، به مناسبت حمایت از زندانیان سیاسی که در اعتصاب غذا هستند، حدود ۱۰۰ نفر از ایرانیان مقیم تورنتو گرد هم آمدند. این تجمع به فراخوان فعالین حقوق بشر و دانش‌جویان دانش‌گاه‌های تورنتو با حمایت مرکز بین‌المللی حقوق بشر، جبهه متحد دانش‌جویی کانادا، انجمن حقوق بشر دانش‌گاه یورک، انجمن حقوق بشر ایران در دانش‌گاه «رایرسون»، و نیز انجمن دانش‌جویان دانش‌گاه «رایرسون» برگزار شده بود.

«بهمن احمدی‌امویی»، «حسن اسدی‌زیدآبادی»، «مهدی کریمیان اقبال»، «عماد بهاور»، «قربان بهزادیان‌نژاد»، «محمد داوری»، «امیرخسرو دلیرثانی»، «فیض‌اله عرب‌سرخی»، «ابوالفضل قدیانی»، «محمد‌جواد مظفر»، «محمدرضا مقیسه» و «عبداله مومنی»، ۱۲ تن از زندانیان سیاسی هستند که در اعتراض به درگذشت «هدی صابر» و ‌جان‌باختن‌ «هاله سحابی»، دو زندانی سیاسی از روز شنبه ۲۸ خرداد در بند ۳۵۰ زندان اوین وارد اعتصاب غذای نا‌محدود شده‌ بودند. شش زندانی سیاسی دیگر، «کیوان صمیمی»، «عیسی سحر‌خیز»، «مسعود باستانی»، «علی عجمی»، «جعفر اقدامی» و «حشمت‌اله طبرزدی» از زندان رجایی‌شهر کرج نیز به این اعتصاب پیوسته‌اند و اعلام کرده‌اند تا زمانی که این۱۲ تن در بند ۳۵۰ اوین در اعتصاب غذا هستند با آنان هم‌راه خواهند بود.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

چندی از حاظرین با رادیو کوچه گفت‌و‌گو کردند و از علت و اهمیت حضور خود در این تجمع گفتند که می‌شنوید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. pirooz
    1

    بابا تو رو جون هرکی که دوست دارید یه طرحی ایده ای چیزی بیرون بدید تا مردم یه کاری بکنند. سه روز روزه تو اوج گرما به یاد این دلیران نظر منه.