Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
پلیس اندونیزی خبر داد؛

«یک قاچاق‌چی انسان در اندونزی بازداشت شد»

2011 June 25

آرین / دفتر کابل / رادیو کوچه

پولیس اندونزی یک تن را به اتهام‌ تلاش برای فرستادن 101 پناه‌جو به استرالیا به شکل غیر‌قانونی توسط قایق، بازداشت کرده است. بیش‌تر این پناه‌جویان از کشورهای ایران و افغانستان می‌باشند و به اردوگاه Tunjung Pianing‌‌ به جزیره ی بینتن Bintan در ایالت سومترا فرستاده شده‌اند.

هویت شخص بازداشت شده تا هنوز روشن نگردیده است.

گفته می‌شود این اولین فرد خواهد بود که بعد از تصویب قانون جدید اندونزی مبنی بر مجازات قاچاق انسان تحت پی‌گرد قرار خواهد گرفت.

قانون جدید اندونزی به عنوان بخش از لایحه گسترده برای ایجاد سیستم جدید مهاجرت در این کشور در 7 اپریل سال جاری میلادی توسط پارلمان به تصویب رسید ومجازات شدید حد‌‌اکثر 15 سال زندان برای افراد که محکوم به قاچاق انسان می‌گردند در نظر گرفته است.

رییس اداره مهاجرت استان بینتن مارولن جونیز برینگبین (Maroloan Jonnes Baringbing) با تایید این مطلب گفته است بررسی‌ها در این مورد آغاز گردیده است و این اولین‌بار می‌باشد که قانون جدید اندونزی برای یک تن قاچاق‌چی انسان که در 24 می بازداشت شده است به اجرا گذاشته می‌شود.

آقای مارولن جونیز برینگبین گفته است، تحت قانون جدید اندونزی مقامات می‌توانند این گونه موارد را به شکل جدی آن پی‌گیری کنند.

وی اضافه کرده است‌: «ما خرسند هستیم که می‌توانیم قاچاق‌چیان را تحت قانون جدید اندونزی مجازات کنیم، پیش از این ما افراد متهم به این گونه موارد را دستگیر می‌کردیم ولی نظر به قانون قادر نبودیم آن‌ها را مجازات کنیم و آن‌ها رها می‌شدند.»

برندن او کارنر وزیر امور داخله استرالیا از به اجرا گذاشتن قانون جدید اندونزی مبنی بر مجازات شدید قاچاق‌چیان انسان، استقبال کرده و گفته است این یک پیام جدی برای قاچاق‌چیان انسان می‌باشد که اعمال آن‌ها جرم پنداشته می‌شود و آن‌ها به خاطر فرستادن زنان، مردان و کودکان توسط قایق‌های که نا‌امن می‌باشند و جان مردم را به‌خطر می‌اندازند مجازات خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

«پناهنده نمی‌پذیریم»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,