Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
توسط نیروهای امنیتی صورت گرفت،

«بازداشت هشت فعال سیاسی پان‌ایرانیسم در خوزستان»

2011 June 25

خبر / رادیو کوچه

پس از تماس تلفنی ماموران وزارت اطلاعات و امنیت با اعضای جوانان حزب پان‌ایرانیسم در خوزستان، هفت تن از آن‌ها توسط این ماموران بازداشت شده‌اند.

به گزارش هرانا، روز چهارشنبه یکم تیرماه ماموران وزارت اطلاعات خوزستان طی تماس با دوتن از فعالان حزب پان ایرانیست در این استان به آن‌ها هشدار داده‌اند.

این ماموران از طریق تماس تلفنی به زاهد خلفی مسوول تشکیلات حزب مذکور در ماهشهر و سربندر و اوژن اکبری از اعضای حزب در اهواز هشدار داده که از برگزاری نشست‌های سازمان جوانان در اهواز خودداری کنند در غیر این‌صورت با وارد شدن به محل جلسه اقدام به بازداشت همه حاضران خواهند کرد.

متعاقب این تماس روز جمعه 24 ژوئن جلسه ماهانه با حضور حجت کلاشی مسوول سازمان جوانان برگزار شد که علی‌رغم پایان یافتن آن تاکنون خبری از هیچ‌کدام از شرکت‌کنندگان از جمله حجت کلاشی، اوژن اکبری، میلاد دهقان، فرهاد باغبانی، زاهد خلفی، امین کریمی و سه تن دیگر از حاضرین در جلسه در دست نیست.

گفته شده است که دست‌کم ۹ نفر در این جلسه بازداشت شدند.

شایان ذکر است سه تن از بازداشت شدگان آقایان حجت کلاشی، میلاددهقان و فرهاد باغبانی که به جرم عضویت در حزب پان ایرانیست و تبلیغ علیه نظام بازداشت شده بودند هم اکنون به قید وثیقه آزاد و در انتظار صدور رای دادگاه انقلاب اهواز هستند. آقای زاهد خلفی نیز در سال‌های گذشته بار‌ها به اداره اطلاعات خوزستان احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,