Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
سخن‌گوی قوه قضاییه:

«ممکن است افراد دیگری هم در دولت بازداشت شوند»

2011 June 26

خبر / رادیو کوچه

سخن‌گوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی روز یک‌شنبه، 26 ژوئن، در حاشیه همایش سراسری قوه قضاییه درباره دستگیری‌های اخیر مقامات دولتی توضیح داده است.

غلامحسین محسنی اژه‌ای درباره دستگیری محمد‌شریف ملک‌زاده، معاون اداری و مالی وزارت امور خارجه گفت: «ایشان فعلن در بازداشت به سر می‌برد و پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است.» وی هم‌چنین تصریح کرد دستگیری افراد دیگری در پرونده ملک‌زاده و مدیران سازمان مناطق آزاد امکان دارد.

دادستان کل کشور درباره بازداشت دو تن از روسای مناطق آزاد ایران گفت: «این دو مدیر، به لحاظ سازمانی با بخشی از دولت مرتبط بودند، ولی دستگیری آن‌ها از لحاظ قضایی، مربوط به پرونده آقای ملک‌زاده نیست.»

محسنی اژه‌ای افزود: «ممکن است در این پرونده، اشخاص دیگری نیز دستگیر شوند. اجازه بدهید تحقیقات قضایی را در اینباره تکمیل کنیم تا نتیجه به مردم منعکس شود.»

در روزهای پایانی هفته گذشته، ملک‌زاده، دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور و معاون اداری و مالی وزارت امور خارجه، به حکم دادستانی تهران دستگیر شد. هر چند ملک‌زاده در واپسین ساعات آزادی، از مسوولیت خود در وزارت امور خارجه استعفا داده بود، ولی بسیاری از کارشناسان، این استعفا را نتیجه فشارهای سیاسی و قضایی برای محدود کردن نزدیکان رییس جمهوری که به گفته بخشی از اصول‌گرایان، جریان انحرافی خوانده می‌شوند، می‌دانند.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت یکی از نزدیکان رحیم‌مشایی‌»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,