Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
بیانیه جبهه ملی ایران

«سران نظام مسوول نقض حقوق بشر در ایران هستند»

2011 June 26

به‌مناسبت اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در زندان‌های رجایی شهر و اوین، سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور بیانیه ای منتشر کردند و در این بیانیه به حمایت آن‌ها پرداخته و خواستار پایان داردن به این اعتصاب شدند.

متن این بیانیه در پی آمده است :

اعتصاب غذای شما مبارزین راه آزادی ایران برای توجه دادن جهانیان به وضع فاجعه‌آمیز زندان‌های جمهوری اسلامی و جان باختن هم بندانتان، نمونه مقاومت در مقابل دیکتاتوری و مبارزه برای آزادی و رعایت حقوق انسانی است.

شما که به دلیل فعالیت‌های اجتماعی و اهداف آزادی‌خواهانه‌تان در زندان به‌سر می‌برید، دایمن در معرض یورش‌های وحشیانه هم‌راه با توهین و تهدید و ضرب و شتم قرار دارید. وضع نابسامان تغذیه و بهداشت، جلوگیری از مداوای زندانیان بیمار، بی‌خبر گذاشتن بستگان، و سایر تضییقات مانند انفرادی، تبعید، انتقال به بند جنایت‌کاران و تجاوز به زندانیان، شما را با شدیدترین شکنجه‌های جسمی و روانی روبه‌رو ساخته است. در این شرایط عده‌ای از زندانیان توسط عمال رژیم به قتل رسیده‌اند و  عده‌ای دیگر اقدام به خودکشی نموده‌اند.

مسوولیت این جنایات گسترده و نقض فاحش حقوق بشر علیه شما و بخش‌های بزرگی از مردم ایران، مستقیمن با سران نظام و در راس آن‌ها علی خامنه‌ای است. آزادی‌خواهان و طرف‌داران حقوق بشر در سراسر دنیا با اعلام خبر اعتصاب غدای شما توجه جهانیان را معطوف این جنایات نموده و بار دیگر خواهان محاکمه مسئولین آن در دادگاه‌های بین‌المللی به اتهام جنایت علیه بشریت گردیده‌اند.

سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور ضمن پشتیبانی از اعتصاب غذای شما خاطر نشان می‌سازد که ملت ایران، امروز بیش از همیشه به فرزندان از خودگذشته و فداکار خود برای غلبه بر دیکتاتوری و مستقر ساختن آزادی نیاز دارد. مضافن این‌که اعتصاب غذای شما در اعتراض به جنایات رژیم و افشا شرایط غیر قابل تحمل زندان‌ها موفق بوده است. در این شرایط از شما انتظار داریم که به اعتصاب غذای خود پایان دهید. بدون تردید این مبارزات تا زمانی که آزادی‌خواهان ایران به هدف والای خود که دستیابی به آزادی و امنیت برای همه ایرانیان است، نرسیده‌اند، در همه سطوح ادامه خواهد داشت.

هیات اجرایی سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری – دکتر همایون مهمنش

چهارم تیرماه 1390 برابر بیست و پنجم ژوئن 2011

 

فایل  پی‌دی‌اف را از این‌جا دانلود کنید

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,