Saturday, 18 July 2015
20 June 2021
هیت رییسه مجلس شورای اسلامی:

«مخالفت با طرح سوال از احمدی‌نژاد در مجلس»

2011 June 28

خبر / رادیو کوچه

روز دوشنبه، 27 ژوئن، دو عضو هیت رییسه مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح سوال از محمود احمدی‌نژاد که ۱۰۰ نماینده خواهان آن هستند، اظهار داشته که این هیات در حال حاضر با آن مخالف است.

به گزارش خانه ملت، محمد دهقان، نماینده مردم چناران و طرقبه و عضو هیت رییسه مجلس، به گفته است که اکثر اعضای هیت رییسه طرح سوال از رییس جمهوری را با توجه به اوضاع کشور، به مصلحت نمی‌دانند.

این طرح علی مطهری، نماینده اصول‌گرای مردم تهران و از منتقدان دولت محمود احمدی‌نژاد، به امضای ۱۰۰ نماینده رسیده است و روز یک‌شنبه به محمد‌رضا باهنر، نایب رییس مجلس ارایه شد.

حسین سبحانی‌‌نیا، نماینده نیشابور و عضو هیت رییسه مجلس نیز اعلام کرد که این هیت با طرح سوال از آقای احمدی‌نژاد مخالف است و در نظر دارد که برای تغییر‌نظر مطرح‌کنندگان این طرح، با آنان رایزنی کند.

بر اساس گزارش‌ها، مهم‌ترین محورهای طرح سوال از رییس جمهوری عدم اجرای مصوبه تامین نیاز ارزی شرکت مترو، خودداری از معرفی وزیر ورزش در مهلت قانونی و کوتاهی در امور فرهنگی از جمله اجرای قانون «عفاف و حجاب» است.

طبق اصل ۸۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی، در صورتی که دست‌کم یک چهارم نمایندگان مجلس سوالی را در مورد یکی از وظایف رییس جمهوری مطرح کنند، وی موظف است در مجلس حاضر شود و به سوال نمایندگان جواب دهد و این جواب نباید بیش از یک ماه به تاخیر افتد مگر با عذر موجه به تشخیص مجلس.

بیشتر بخوانید:

«ارایه طرح سوال از احمدی‌نژاد به هیت رییسه مجلس»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,