Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
مطبوعات‌ سه‌‌شنبه ایران،

«کسی حق ندارد جرم ثابت نشده را رسانه‌ای کند»

2011 June 28

رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید


مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

رسالت

1) حضرت آیت‌اله خامنه‌ای در دیدار رییس و مسوولان عالی قوه قضاییه: کسی حق ندارد جرم ثابت نشده را رسانه‌ای کند

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=66637

حضرت آیت‌اله خامنه‌ای تاکید کردند: «هرگونه اقدام و یا القای تشکیک برای زیر سوال بردن فعالیت‌ها، گزارش‌ها و آمارهای مسوولان عالی سه قوه به‌ویژه قوه قضاییه، اقدامی نادرست، ضداعتماد عمومی و برخلاف مصالح کشور است.

رهبر انقلاب اسلامی به موضوع رسانه‌ای کردن اتهامات نیز اشاره کردند و افزودند: «متهم شدن به معنای مجرم بودن نیست، بنابراین هیچ‌کس در قوه قضاییه و در خارج از این قوه و در رسانه‌ها حق ندارد تا زمانی‌که جرمی ثابت نشده، آن را رسانه‌ای کند.

2) استاندارتهران: توافق ما با شورای شهر افزایش 25 تومانی کرایه‌ها بود نه 100 تومانی آن

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=66660

استان‌دار تهران گفت: «توافق با شورای‌شهر وشهرداری تهران این بود که به‌طور متوسط 25 تومان به نرخ کرایه‌های فعلی حمل‌ونقل عمومی‌ اضافه شود اما بیش از 100 تومان در خطوط افزایش قیمت داشته‌ایم.» مرتضی تمدن در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین تصمیمات اتخاذ شده در کمیته ویژه بررسی نرخ کرایه‌های حمل‌ونقل عمومی تهران گفت: «شورای شهرتهران وشرکت اتوبوس‌رانی و با حضورنمایندگان وزارت کشور و فرمانداری تهران تشکیل جلسه دادند تا قیمتی که قرار بود اعمال شود.»

خراسان

1) دیوان جنایی بین‌المللی در لاهه حکم بازداشت قذافی را صادر کرد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=4&day=7&id=812712

به گزارش آلمان دیوان جنایی بین‌المللی در لاهه روز دوشنبه حکم بازداشت معمر قذافی، رهبر لیبی و دو نفر دیگر از اعضای ارشد حکومت او را صادر کرد. این دو نفر سیف‌السلام، پسر معمر قذافی و دیگری عبداله السنوسی، رییس‌ سازمان اطلاعات مخفی لیبی است. لوییس مورنو اوکامپو، دادستان دیوان جنایی لاهه قذافی را متهم به جنایت علیه بشریت کرده است. به گفته دادستان، قذافی شخصن دستور حمله به شهروندان غیرنظامی لیبی را صادر کرده است.

2) دستور احمدی‌نژاد به بهمنی برای برخورد با بانک‌هایی که سود بالا دریافت می‌کنند

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=4&day=7&id=812730

رییس جمهوری دیروز در جلسه شورای معاونان وزارت‌خانه‌های بازرگانی و صنایع و معادن در آستانه روز صنعت و معدن، بالا بودن سود تسهیلات برخی بانک‌ها را مورد اشاره قرارداد و از بهمنی، رییس کل بانک مرکزی خواست تا با بانک‌هایی که در این زمینه تخلف می‌کنند، برخورد کند.

جام جم

1) بررسی سوال از رییس جمهوری در یک کمیسیون با نظر ابوترابی

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100847286906

عضو هیت رییسه مجلس از بررسی سوال نمایندگان مجلس از محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری در یک کمیسیون تخصصی مجلس خبر داد و گفت: «محمدحسن ابوترابی فرد معاونت قوانین مجلس مشخص می‌کند که این سوال در کدام کمیسیون بررسی شود.»

2) طرح کارت انرژی فقط یک پیشنهاد است

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100847319722

سید عماد حسینی،در گفت‌و‌گو با «جام‌جم» درباره این پیشنهاد توضیح داد: «پیشنهاد جای‌گزینی کارت انرژی به جای یارانه نقدی با دو روی‌کرد و هدف برگشت‌پذیری اعتبارات یارانه‌ها و دیگری مدیریت مصرف از سوی مردم ارایه شده که باید سازوکارهای اجرایی آن کاملن درنظر گرفته شود اما این موضوع در حال حاضر فقط یک پیشنهاد است.» وی درخصوص جزییات کارت انرژی گفت: «در حال حاضر پول نقد به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود که دریافت‌کننده یارانه با مبلغ مذکور هرکاری می‌خواهد انجام می‌دهد و در نهایت در پرداخت قبض‌ها با مشکل مواجه می‌شد اما کارت انرژی این امکان را به دولت می‌دهد که هزینه قبوض را مستقیم دریافت کند و مابقی یارانه آن هم پس از اعلام زمان مشخص از سوی دولت در اختیار خانوار قرار گیرد.»

ایران

1) دهقان اعلام کرد، هیت رییسه مجلس سوال از رییس جمهوری را به مصلحت نمی‌داند

http://www.iran-newspaper.com/1390/4/7/Iran/4826/Page/2/Index.htm#

عضو هیت رییسه مجلس با تاکید بر این‌که در شرایط فعلی هر اقدامی که موجب تضعیف و سستی رابطه دولت و مجلس شود به نفع کشور نیست، اظهار داشت: «در جلسه هیت رییسه مقرر شد تعدادی از اعضا با آقای مطهری گفت‌و‌گو کرده و فضای فعلی کشور را برای وی تشریح کنند تا فعلن سوال از رییس جمهوری در دستور کار مجلس قرار نگیرد.

2) حقوق بشر فقط برای کشورهایی که مورد علاقه امریکا نیستند، مطرح می‌شود

http://www.iran-newspaper.com/1390/4/7/Iran/4826/Page/2/Index.htm#

دبیر ستاد حقوق بشر در دیدار با دادستان حقوق بشر نیکاراگوئه هم‌کاری کشورهای آمریکای لاتین برای مقابله با استفاده ابزاری از حقوق بشر را خواستار شد.

محمد‌جواد لاریجانی در دیدار با رافائل عمر کاپساس با اشاره به این‌که حقوق بشر به ابزاری برای آمریکا و غرب برای اعمال فشار سیاسی بر کشورهای مستقل تبدیل شده، گفت: «کشور ما و کشور شما مورد علاقه آمریکا و غرب نیستند و به همین دلیل همیشه از ناحیه مسایل حقوق بشری متهم شناخته می‌شوند.»

کیهان

1) اعلام آمادگی انقلابیون لیبی برای مشخص کردن سرنوشت امام موسی صدر

http://www.kayhannews.ir/900407/16.htm#other1606

انقلابیون لیبیایی از آمادگی خود برای مشخص کردن سرنوشت امام موسی صدر خبر دادند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از روزنامه «الانباء» کویت، مصطفی عبدالجلیل رییس شورای ملی انتقالی لیبی گفت: «اگر انقلابیون زمام امور را در کشور به دست بگیرند، برخی پرونده‌های حقوقی حساس از جمله پرونده ناپدید شدن امام موسی صدر را در دستور کار قرار خواهیم داد.»

2) حکم دادگاه رفیق حریری امروز صادر می‌شود

http://www.kayhannews.ir/900407/16.htm#other1600

روزنامه الحیات از صدور حکم دادگاه بین‌المللی رفیق حریری نخست وزیر سابق لبنان خبر داد.

این روزنامه چاپ لندن به نقل از منابع فرانسوی نوشت، دست‌گاه قضایی لبنان امروز متن حکم اولیه دادگاه بین‌المللی ترور حریری را دریافت خواهد کرد.

دنیای اقتصاد

1) دلار آزاد 5 تومان گران شد

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=259401

روند کاهشی نرخ دلار بازار آزاد با افزایش 5 تومانی نرخ آن در روز گذشته متوقف شد. روز گذشته قیمت هر دلار آمریکا با افزایش 5 تومانی به نرخ 1145 تومان رسید. این در حالی است که نرخ مرجع آن در بانک مرکزی 35 ریال دیگر افت کرد و به 10803 ریال رسید.

2) احمدی‌مقدم با اشاره به برخوردهای اخیر نیروی انتظامی: چهره 90 درصد ساختمان‌ها از ماهواره پاک شد

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=259477

فرمانده نیروی انتظامی از تشدید برخورد با نصابان تجهیزات دریافت از ماهواره‌ای در کشور خبر داد و گفت‌: «پس از برخورد پلیس، چهره 90 درصد خانه‌ها از دیش و تجهیزات گیرنده ماهواره پاک شد.»

به گفته احمدی‌مقدم در سه ماهه اول امسال میزان کشفیات تجهیزات دریافت از ماهواره نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه برابر افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: «با واحدهای صنفی فعال در زمینه تجهیزات دریافت از ماهواره، برخورد شدیدی خواهد شد.»

فرمانده ناجا ادامه داد: «اگر حکومت تکلیفش را با مردم مشخص کند آنان تکلیف خود را به‌تر می‌دانند و زمانی که متوجه شوند جدیتی در این زمینه وجود دارد خودشان این موضوع را مراعات می‌کنند.»

 

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment


  1. كيوان اميني
    1

    رهبر جمهوری اسلامی تمام دنیا را مجرم میداند ولی متهم کردن عوامل خود را به صلاح نمیداند .اقای خامنه ای صلاح جکونه در مسلک شما معنی دارد دادن تمامیت ارضی این خاک صلاح است ،کشتار جوانان این مرز و بوم صلاح است ولی صلاح نیست کسی به شما بکوید بالای جشم شما ابروست وقاحت اندازه دارد .