Saturday, 18 July 2015
15 June 2021
دولت سوریه اعلام کرد،

«طرح گفت‌وگوی ملی در سوریه کلید می‌خورد»

2011 June 28

خبر / رادیو کوچه

دولت سوریه روز دوشنبه، 27 ژوئن، اعلام کرد، از مخالفان حکومت بشار اسد دعوت کرده تا در مذاکره درباره «گفت‌وگوی ملی» در ۱۰ ژوئیه شرکت کنند و در همین روز گزارش‌هایی از گردهمایی شماری از مخالفان در دمشق برای بررسی راه‌کارهای پایان دادن به بحران در این کشور منتشر شده است.

خبرگزاری دولتی سوریه، روز دوشنبه خبر داد که تغییرات در قانون اساسی محور اصلی مذاکرات حکومت با مخالفان در نشست دهم ژوئیه خواهد بود.

به گزارش رویترز، از زمان دعوت بشار اسد برای آغاز گفت‌وگوهای ملی در این کشور در هفته گذشته،  بسیاری از چهره‌های اصلی مخالفان این در خواست را ناکافی دانسته و رد کرده‌اند و حتا برخی از مخالفان حاضر نشده‌اند در نشست روز دوشنبه در دمشق حضور یابند.

بر اساس این گزارش، احتمال می‌رود در این گفت‌و‌گوها، بند مربوط به حاکمیت حزب بعث سوریه در قانون اساسی این کشور لغو خواهد شد.

در نشست روز دوشنبه در دمشق تعدادی از طرف‌داران حکومت بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، نیز حضور داشتند. از این گردهمایی به عنوان نشست جریان‌های مستقل برای دست‌یابی به راه حلی برای خروج از بحران کنونی یاد شده است.

در همین حال، برگزار‌کنندگان این گردهمایی می‌گویند، این نشست با تایید دست‌یاران بلندپایه بشار اسد برگزار شده است.

یکی ازبرگزار کنندگان این گردهمایی گفته است، در حدود ۱۵۰ نفر از مخالفان در نشست روز دوشنبه در دمشق حضور داشته‌اند و در خصوص راه‌کارهای پایان دادن به استبداد در سوریه گفت‌وگو کرده‌اند.

بیتشر بخوانید:

«تشکیل جلسه مخالفان بشار اسد در دمشق»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,