Saturday, 18 July 2015
24 March 2023
با انتقاد از عمل کرد سپاه توسط احمدی نژاد

«درگیری لفظی فرمانده سپاه و احمدی نژاد»

2009 November 27

یک منبع موثق از درگیری شدید لفظی بین محمود احمدی نژاد با سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران در جلسه شورای عالی امنیت ملی در نیمه دوم آبان ماه جاری خبر داد.

20091127-shaye'e-koocheh
این منبع آگاه که مایل نبود نامش فاش شود در گفتگو با خبرنگار آژانس ایران خبر در مورد عامل ایجاد این درگیری گفت: «پس از مراسم 13 آبان در تهران که موجب امنیتی شدن فضای تهران و اغلب شهرهای کشور شده بود آیت‌الله خامنه‌ای در نامه‌ای به محمود احمدی‌نژاد از تداوم شرایط امنیتی پس از انتخابات انتقاد کرد و خواستار پایان دادن به این فضای امنیتی و کنترل شرایط از طرق دیگر شد تا آسیب کم تری به چهره نظام وارد شود. در پاسخ به این نامه محرمانه، محمود احمدی‌نژاد در نامه‌ای به رهبر ایجاد این فضا را به عمل کرد سپاه نسبت داد و مخالفت خود را با عمل کرد سپاه اعلام کرد.

این انتقاد از عمل کرد سپاه توسط احمدی نژاد در شرایطی صورت می‌گرفت که فرمانده سپاه اعتقاد داشت تمام شرایط امنیتی پس از انتخابات با تمایل احمدی نژاد ایجاد شده است. همین موضوع موجب شد که جعفری پس از آگاهی از این موضع گیری احمدی نژاد که به زعم او خلاف واقع بوده در اولین جلسه شورای عالی امنیت ملی، احمدی نژاد را با شدیدترین الفاظ خطاب قرار دهد و در بین انتقادات صریح خود به احمدی نژاد یادآوری کند که او تنها با حمایت سپاه رییس جمهور شده است.

به گفته این منبع آگاه، فرمانده سپاه در این درگیری لفظی به احمدی‌نژاد می‌گوید که اگر سپاه حمایت خود را از احمدی نژاد پس بگیرد او نمی‌تواند در این منصب باقی بماند. درگیری لفظی به حدی بالا گرفته است که تعدادی از همراهان جعفری مجبور شده‌اند او را ازجلسه خارج کنند.»
این منبع آگاه دلیل اصلی استقبال بسیار کم از احمدی نژاد را در سفر به تبریز، عملی شدن تهدیدهای جعفری می‌داند چرا که بر خلاف سفرهای قبلی که نیروهای سپاه و بسیج به صورت سازمان یافته به استقبال احمدی نژاد می‌رفتند در این سفر به دستور شخص سردار جعفری از این استقبال سازمان یافته خبری نبود و همان تعداد اندک استقبال کنندگان هم با تعطیلی مدارس و ادارات دولتی فراهم شد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: