Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
با پایان اعتصاب در زندان اوین،

«پایان اعتصاب غذای زندانیان سیاسی رجایی‌شهر»

2011 June 28

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های منسوب به اصلاح‌طلبان، شش زندانی سیاسی اعتصاب‌کننده در رجایی شهر کرج روز سه‌شنبه، 28 ژوئن، به اعتصاب غذای خود پایان داده‌اند.

به گزارش کلمه، ۶ زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج که از روز پنج‌شنبه در حمایت از زندانیان بند ۳۵۰ اوین دست به اعتصاب غذا زده بودند، امروز و پس از صدور بیانیه ۱۲ زندانی اوین اعتصاب خود را شکستند.

کیوان صمیمی، عیسی سحر‌خیز، مسعود باستانی، علی عجمی، جعفر اقدامی و حشمت‌اله طبرزدی شش زندانی سیاسی رجایی شهر کرج هستند که اعلام کرده بودند تا زمانی که هم‌راهانشان در بند ۳۵۰ اوین در اعتصاب غذا هستند با آنان هم‌راه خواهند بود و اعتصاب می‌کنند.

بر اساس اخبار و گزارش‌ها در این مدت عیسی سحر‌خیز و مسعود باستانی راهی بهداری زندان شدند که باستانی یک شب را نیز در بهداری گذرانده بود.

لازم به ذکر است که ۱۲ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین در اعتراض به جان‌باختن هاله سحابی و درگذشت هدی صابر از روز شنبه هفته گذشته 18 ژوئن، دست به اعتصاب غذای نامحدود زده بودند. خانواده‌های این زندانیان گفته بودند که این زندانیان خواهان «معرفی و مجازات عاملان قتل هدی صابر و هاله سحابی هستند و مسوولان باید به این خواسته توجه کرده و از رخ‌داد فاجعه‌ای دیگر جلوگیری کنند.»

روز گذشته اعتصاب کنندگان اوین با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام پایان اعتصاب غذای خود نوشته‌اند: «اکنون ما اعتصاب‌کنندگان در پاسخ به پیام‌های محبت‌آمیز و ضمن ابراز احترام و تشکر از ایشان، اعلام می‌داریم که شب یک‌شنبه ۵ تیرماه ۱۳۹۰ به اعتصاب غذای خود پایان داده‌ایم. بدون شک این پایانی بر اعتراض‌های مدنی نسبت به نقض حقوق بشر و مظالم صورت گرفته نخواهد بود و اعتراض مردم سبز ایران تا دست‌یابی کامل به حقوق و آزادی‌های فردی و اجتماعی خود ادامه خواهد داشت.»

بیشتر بخوانید:

«پایان اعتصاب غذای زندانیان سیاسی اوین»

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,