Saturday, 18 July 2015
29 November 2023
سخن‌گوی وزارت خارجه آمریکا:

«رزمایش ایران نشانی از بازگشت به تعدات بین‌المللی ندارد»

2011 June 29

خبر / رادیو کوچه

به دنبال انجام تازه‌ترین رزمایش موشکی جمهوری اسلامی و اظهارات برخی از فرماندهان سپاه درباره توان موشکی ایران، سخن‌گوی وزارت امور خارجه آمریکا، گفته است، تهران به جای عمل به تعهدات بین‌المللی خود، در مورد قدرت موشکی‌اش لاف می‌زند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ویکتوریا نولند، سخن‌گوی وزارت امور خارجه آمریکا، روز سه‌شنبه در واکنش به انتشار خبرهای مربوط به برگزاری تازه‌ترین رزمایش موشکی ایران، گفته است، این اقدام نمی‌تواند، نشانه بازگشت جمهوری اسلامی به مسیر عمل به «تعهدات بین‌المللی‌اش» باشد.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌های داخلی ایران مرحله نخست رزمایش موشکی «پیامبر اعظم ۶»، روز دوشنبه با رونمایی از سیلوهای زیرزمینی پرتاب موشک در انجام شد و در مرحله دوم این رزمایش نیز که بامداد روز سه‌شنبه انجام شده است، ۱۴ فروند موشک از نوع زلزال، شهاب یک، شهاب دو و شهاب ۳ شلیک شده‌اند.

در مقابل سخن‌گوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به تازه‌ترین رزمایش موشکی ایران گفته است: «به نظر می‌رسد، ایران به جای دادن پاسخ مثبت به حسن نیت جامعه جهانی، به لاف زدن درباره قابلیت‌هایش، انجام برنامه‌های سری و به نمایش گذاردن موشک‌های جدید خود روی آورده است.»

سخن‌گوی وزارت امور خارجه آمریکا هم‌چنین گفته است، قطع‌نامه شماره ۱۹۲۹ شورای امنیت سازمان ملل متحد ایران را از تولید و توسعه موشک‌های با قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای بازداشته است.

این در حالی است که ایران از قابلیت هسته‌ای بودن این موشک‌ها گزارشی ارایه نداد.

لازم به اشاره است امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه نیز روز سه‌شنبه گفته است، موشک‌های ایران برای حمله به پای‌گاه‌های نظامی آمریکا در منطقه و نیز اسراییل طراحی شده‌اند و جمهوری اسلامی امکان هدف قرار دادن اسراییل از سمنان و دامغان را نیز دارد.

بیشتر بخوانید:

«اسراییل و پای‌گاه‌های آمریکا در تیررس موشک‌های ماست»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,