Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
به اتهام انتشار کذبیات،

«شکایت معاون اجرایی احمدی‌نژاد از نماینده مجلس»

2011 July 02

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، 2 ژوئیه، دولت جمهوری اسلامی اعلام کرده است که حمید بقایی، معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد، از یک نماینده مجلس شورای اسلامی به اتهام انتشار «شایعات و کذبیات» شکایت کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، آقای بقایی که منتقدان اصول‌گرا او را یکی از اعضای آن‌چه آن‌ها «جریان انحرافی» می‌خوانند، لقب داده، از حسن نوروزی، نماینده رباط کریم در مجلس، به کمیسیون اصل ۹۰ این نهاد و مراجع قضایی شکایت کرده است.

این در حالی است که شمار زیادی از اصول‌گرایان طی ماه‌های گذشته، حمید بقایی، اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر محمود احمدی‌نژاد و محمدرضا رحیمی، معاون اول رییس جمهوری اسلامی، را اعضای «جریان انحرافی» می‌دانند و خواهان محاکمه آنان شده‌اند.

گزارش‌ها هم‌چنین حاکی است که حسن نوروزی در اواسط اردی‌بهشت امسال از اسفندیار رحیم‌مشایی و حمید بقایی به اتهام فساد مالی به کمیسیون اصل ۹۰ شکایت کرده بود.

به گزارش سایت خبرآنلاین حسن نوروزی در زمان ارایه شکایت خود در مجلس گفته بود: «ما در حال حاضر در حال خدمت به نظام هستیم اما جمعی در ریاست جمهوری خزیده‌اند و مملکت را به تعطیلی کشانده‌اند بنابر‌این از همه نمایندگان درخواست می‌کنم که به درخواست بنده توجه کنند.»

بر اساس این بیانیه، اتهامات مطرح شده عبارتند از: «ارتباط آقایان مشایی و بقایی با شرکت سمگا، پروژه هتل‌سازی در بلاروس، ساخت مجتمع تالارهای کیش و غریب‌تر از همه ارتباط با واردات قاچاق سیگار مارلبورو به ایران.»

این بیانیه می افزاید: «نظر به انتشار و انعکاس اکاذیب متعدد از طرف آقای نوروزی، آقای بقایی رسمن از ایشان بابت انتشار این شایعات و کذبیات، به کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی و مراجع قضایی شکایت نموده است.»

از سویی دیگر فاضل موسوی، نماینده مجلس شورای اسلامی از «تشکیل کمیته تحقیق و تفحص در خصوص پرونده مشایی و بقایی» خبر داده است.

لازم به اشاره است محمود احمدی‌نژاد در واکنش به برخوردهای اخیر با هم‌کاران دولت دهم گفت: «کابینه خط قرمزی است که اگر بخواهند به آن دست‌اندازی کنند، دیگر من باید وظیفه‌ قانونی خود را انجام دهم و این حتمن به کشور آسیب می‌زند.»

 

بیشتر بخوانید:

«بازداشت مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,