Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
آغاز طرح در کلاس‌های دروس عمومی،

«‌اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانش‌گاه مازندران»

2011 July 02

خبر / رادیو کوچه

پس از اعلام دانش‌گاه شریف مبنی بر تفکیک جنسیتی دانش‌جویان ورودی سال ۹۰، دانش‌گاه مازندران هم تصمیم به اجرای این طرح گرفته است.

به گزارش خبر‌آن‌لاین، رییس دانش‌گاه مازندران با اشاره به آغاز طرح تفکیک جنسیتی در کلاس‌های دروس عمومی این دانش‌گاه، اظهار داشت: «اگر تعداد دانش‌جویان دروس تخصصی به حد نصاب لازم برسد و امکانات وجود داشته باشد، کلاس‌های این دروس هم تفکیک می‌شود.»

احمد احمدپور با اشاره به اجرای صد‌در‌صدی طرح تفکیک جنسیتی در دروس عمومی این دانش‌گاه، به گفت: «سایر دروس و واحدها نیز در دستور کار اجرای این طرح قرار دارند. طرح تفکیک جنسیتی برای تمامی دانش‌جویان جدید‌الورود نیز اجرا می‌شود.»

او با اعلام این‌که از مهرماه اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانش‌گاه مازندران با جدیت بیش‌تری پی‌گیری می‌شود، عنوان کرد: «با توجه به برگزاری جلسات مشترک با روسای دانش‌کده‌ها و مدیران گروه‌ها، این طرح تا جایی که در حد امکانات دانش‌گاه باشد اجرا می‌شود.»

پیش از این دکتر رضا روستا آزاد، رییس دانش‌گاه صنعتی شریف درباره برنامه‌های این دانش‌گاه برای تفکیک جنسیتی گفته بود: «کلاس‌های جداگانه‌ای برای دانش‌جویان پسر و دختر سال اول دانش‌گاه برگزار می‌شود. در این راستا دانش‌گاه شریف برنامه‌هایی را برای تفکیک جنسیتی در نظر گرفته است.»

هم‌چنین جلیل دارا، مدیر کل اداره امور فرهنگی وزارت علوم درباره تفکیک جنسیتی در دانش‌گاه‌ها و اجرای آن از سال تحصیلی جدید گفته است: «مطابق قوانین موجود بایستی این تقاضاها و درخواست‌ها سال‌ها پیش اجرا می‌شد. مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی این بوده است که اگر دانش‌گاه‌ها امکان جداسازی کلاس‌ها را داشته باشند، باید کلاس‌ها و فضای دانش‌گاه را جدا کنند و سیاست وزارت علوم نیز این است که تا جای امکان، دانش‌جویان دختر و پسر از هم تفکیک شوند. دانش‌گاه‌هایی که این امکان را دارند به تاکید وزیرعلوم ملزم به اجرای این طرح هستند.»

بیشتر بخوانید:

«آغاز تفکیک جنسیتی از دانش‌گاه صنعتی شریف»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,