Saturday, 18 July 2015
23 June 2021

«نگاه خلاقانه به سایه»

2009 November 28

Katie Sokoler، این نام یک عکاس آماتور جوان و خوش فکر است که به عنوان عکاس آزاد روی موضوع‌های مختلف کار می‌کند، اما علاقه وافر او به فضاهای بیرونی، عکاسی خیابانی و شهری است. کتی در بروکلین زندگی می‌کند و عکس‌هایش تا آن‌جا که بخواهید از طراوت، شادابی، و حماقت زندگی روزمره پر است!

20091128-sayeh-koocheh
در کارهای این عکاس جوان، رنگ بیش از هر چیز حضور دارد، و به نظر می‌رسد رنگ این‌جا عنصری برای نمایش انرژی و روحیه شاداب او در زندگی است. او به خوبی از تنوع رنگ‌ها برای ترسیم و نمایش روح زندگی استفاده می‌کند. در بعضی از مجموعه‌های او نظیر Parking day این رنگ‌ها هستند که ابتدا خودنمایی می‌کنند وسپس موضوع از ورای آن‌ها قابل رویت و تفسیر می‌شود.
ویژگی عکس‌های کتی، نگاه مجموعه‌ای و متمرکز او بر موضوعی خاص در عکس‌ها است. موضوع‌ها چیز‌های پیچیده‌ای نیستند، و کتی در پی صدور بیانیه‌ای فلسفی نیست، او بیشتر در جستجوی نمایش وجهی ساده و جذاب از زندگی روزمره آدم‌ها است.
یکی از جدیدترین مجموعه‌های این عکاس خوش ذوق، مجموعه «سایه» است. کتی در این مجموعه از سایه به‌عنوان عنصری طنزآمیز که می‌تواند بخشی پنهان از روح انسان را نمایش دهد، استفاده کرده است؛ بخشی از روح ما که از آن بی اطلاعیم!
نحوه اجرا هم بسیار ساده است. عکاس از اعضای خانواده برای الگوی برش سایه‌ها روی یک مقوای بزرگ استفاده کرده است، سپس این سایه‌های مقوایی را روی دیوار‌ها و فضا‌های محیطی قرار داده و کمی آن‌سو‌تر با دوربین‌اش منتظر ایستاده تا قدم‌های عابری دقیقا بر این سایه‌ها منطبق شود.
آن‌چه در پی می‌آید عکس‌های اصلی و سپس پشت صحنه این مجموعه است.

no images were found

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: