Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
رییس فراکسیون انقلاب اسلامی:

«عدم موافقت رهبر با سوال از احمدی‌نژاد در مجلس»

2011 July 03

خبر / رادیو کوچه

روح‌اله حسینیان، رییس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس روز شنبه، 2‌ ژوئیه، در خصوص طرح سوال از رییس جمهوری اظهار داشت: «با توجه به ملاقات اخیر نمایندگان با رهبر معظم انقلاب، قطعن طرح سوال از رییس جمهوری مورد رضایت مقام معظم رهبری نیست.»

به گزارش فارس، آقای حسینیان، رییس فراکسیون اصلی حامی دولت در مجلس، تاکید کرد که این فراکسیون مخالف طرح سوال از رییس جمهوری است و به هیچ عنوان از این طرح حمایت نکرده و نمی‌کند.

ملاقات اخیر نمایندگان با آیت‌اله خامنه‌ای، چهار روز بعد از آن صورت گرفته که فاطمه آلیا نماینده تهران در مجلس گفته است که رفتار تند نمایندگان با آقای احمدی‌نژاد در جلسه رای اعتماد وزیر ورزش و جوانان، باعث شده تا رهبر جمهوری اسلامی «هیت رییسه و زعمای مجلس را فرا بخواند و به آن‌ها تذکر بدهد.»

در جلسه سه‌شنبه ۳۱ خرداد مجلس، در هنگام سخن‌رانی محمود احمدی‌نژاد در دفاع از حمید سجادی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، عده‌ای از نمایندگان فریاد‌های «دو – دو» (رای منفی) سر دادند.

طرح سوال از رییس جمهوری، که علی مطهری نماینده اصول‌گرای تهران از طراحان اصلی آن است، به امضای ۱۰۰ نماینده رسیده و روز یک‌شنبه گذشته به هیت رییسه مجلس ارایه شده است.

اما روز یک‌شنبه، 3 ژوئیه، محمدجواد ابطحی، عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، اعلام کرد که ۲۰ نفر از نمایندگان امضا کننده طرح سوال از رییس جمهوری، امضاهای خود را پس گرفته‌اند.

هم‌زمان، روح‌اله حسینیان از احتمال منتفی شدن طرح سوال از محمود احمدی‌نژاد خبر داده و گفته است: «این امضاها در روزهایی که نمایندگان از احمدی‌نژاد ناراحت بودند جمع‌آوری شده است و برخی از این نمایندگان در شرایط کنونی مطرح شدن طرح را مصلحت نمی‌دانند و امضای خود را پس خواهند گرفت.»

در واکنش به این سخنان، علی مطهری امروز در گفت​وگو با خبرآنلاین گفته است: «امضاهایی که در ایام قهر رییس جمهوری جمع آوری شد کم‌تر از ده تاست و به فرض محال که همه امضاها هم در آن ایام جمع شده باشد، تغییری در ماهیت قضیه ایجاد نمی‌کند. نمایندگان همه سوالات را خوانده و امضا کرده‌اند.»

بیشتر بخوانید:

«کابینه خط قرمز است، به دست‌اندازی‌ها پاسخ می‌دهم»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,